Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRHITOKTATÁSFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZVIDÉKFEJLESZTÉSI IRODAMATER SALVATORIS
AJÁNLÓ
TEMPLOMOK MISERENDJEEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

KATEKÉTA ÉS LELKIPÁSZTORI MUNKATÁRS KÉPZÉS ÚJRAINDÍTÁSA AZ APOR VILMOS KATOLIKUS FŐISKOLÁN
2017. július 10.
2017. őszén újra indul levelező tagozaton a katekéta- és lelkipásztori munkatárs-képzés Vácott az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán.
Jelentkezési határidő 2017. augusztus 12.

 

Az alapszak célja, hogy felkészült katekétákat, illetve lelkipásztori munkatársakat közvetítsen a katolikus közösségekhez, akik megfelelő irányitással alkalmasak lesznek az egyház igehirdetési és pasztorális alaptevékenységének ellátására.

A katekéta szakirányra jelentkezők a szerzett ismeretek birtokában helytállnak majd a gyermek-, az ifjúsági és a felnőtt hittanoktatás közoktatási, felnőttképzési és egyházközségi feladatainak ellátására.

A lelkipásztori munkatárs szakirányon szerzett ismeretek birtokában megfelelnek majd az ide jelentkezők a lelkipásztor irányítása mellett, az egyházi közösségvezetésre, bizonyos liturgikus cselekmények vezetésére, elvégzésére és karitatív- kulturális tevékenységek végzésére.

A képzés koordinátora Dr. Sánta János atya, elérhetősége: santa.janos@vaciegyhazmegye.hu

Csatolt dokumentumok:
klm plakát.jpg
vissza »
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2017. július 25. kedd

Jakab és Kristóf

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Jézus Jeruzsálembe indult. Útközben odalépett hozzá a Zebedeus fiúknak (Jakab és János apostoloknak) anyja, fiaival együtt, és leborult előtte, hogy kérjen valamit. Jézus megkérdezte tőle: „Mit kívánsz?” Ő azt...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
EGYHÁZMEGYEI TVNEXONWEB BELÉPÉSALTHANN HÁZHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk
Webfejlesztés: DunaWeb Kft.
Váltás mobil nézetre