Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRHITOKTATÁSFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZVIDÉKFEJLESZTÉSI IRODAMATER SALVATORISEGYHÁZMEGYEI TVALTHANN HÁZ
AJÁNLÓ
TEMPLOMOK MISERENDJEEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

AZ ÚJ-HATVANI ISKOLÁSOK A TISZA-TAVON
2017. június 22.
Az idén is megkezdődött a szünidő, a pihenés, a kikapcsolódás, nyaralás, táborozás ideje, melyre a diákoknak, mintegy két és fél hónap áll rendelkezésükre. Az Új-Hatvani Római Katolikus Általános Iskola (továbbiakba: URKÁI) diákjai élnek is a lehetőséggel és vízi táborozáson vettek részt a Tisza-tavon - Poroszlónál.

 

A II.URKÁI táborba mintegy félszázan jöttek el: diákok, tanárok és a kísérő szülők. Cserkúti Szabolcs és Tarsoly Imre testnevelő tanárok irányításával mindannyian megismerkedhetnek a vízi közlekedés rejtelmeivel. A mozgás és a sportolás mellett, bepillantást nyerhetnek a gyerekek a Tisza-tó természetvédelmébe, állat- és növényvilágába. A bátrabbak a hajókázás mellett, még a hűs vízben is megmártóztak. A csapatépítés során az ellátásról és a főzésről, Papp Károly és Juhász Gábor gondoskodtak, de Tarsoly Imre tanár úr is sokszor besegített a bőséges reggeli, ebéd és vacsora készítésébe. Az élményekben és evezésékben gazdag nap végén senkit sem kellett elringatni az esti imát követően.

A csapatépítés alapjainak elsajátítása után a következő évek nyári szüneteiben, egyre nagyobb túrákon vehetnek majd rész azok a gyermekek, akik ide eljöttek.

 

H. Szabó Sándor

vissza »
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2017. szeptember 20. szerda

Friderika

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Egy alkalommal Jézus így szólt a néphez: „Kihez hasonlítsam e nemzedék fiait? Kihez is hasonlítanak? Olyanok, mint az utcán tanyázó gyermekek, akik így kiáltoznak egymáshoz: „Furulyáztunk, de nem táncoltatok....

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
 • 2017.09.21. 18:00
  KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ A CREDO HÁZBAN
 • 2017.09.21. 17:30
  PÉCSI RITA ELŐADÁSA „A STÍLUS MAGA AZ EMBER” - A TANULÁS, A MEGISMERÉS EGYÉNI ÚTJAI
 • 2017.09.23. 11:00
  LÁSZLÓ ATYÁK MISÉJE SÁGÚJFALUBAN
 • 2017.09.23. 19:00
  ÚJ FILHARMÓNIA BÉRLET VÁCON
 • 2017.09.24. 19:00
  A NYITOTT TEMPLOMOK HETE KERETÉBEN BEMUTATJÁK A FEHÉREK TEMPLOMA ÚJ ORGONÁJÁT.
 • Összes program »
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók.

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.