Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRHITOKTATÁSFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZVIDÉKFEJLESZTÉSI IRODAMATER SALVATORISEGYHÁZMEGYEI TVALTHANN HÁZ
AJÁNLÓ
TEMPLOMOK MISERENDJEEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

BEIKTATTÁK AZ ÚJ-HATVANI PLÉBÁNOST
2017. augusztus 16.
Az új-hatvani neobarokk római katolikus templom, melyet 1929. augusztus 20-án, Szent István király tiszteletére szenteltek fel, augusztus 13-án zsúfolásig megtelt. Ezen a napon tartotta a templom plébánosa Bokros Levente atya utolsó szentmiséjét a településen és búcsúzott el híveitől. Bemutatta utódját Farkas László atyát és kérte a híveket, hogy fogadják be az új plébánost. Nem búcsúmise a mai, hanem hálaadás az elmúlt három évért – ezzel a szavakkal indította a vasárnapi szentmisét Farkas László, az új plébános.

 

Bokros Levente homíliájában humorral színezte az elköszönés pillanatait. A szentmise végén az utolsó közös Miatyánkot kéz a kézben mondták el kedves plébánosukkal, a könnyeikkel küszködő hívek az oltárnál.

Jelen volt Horváth Richárd Hatvan polgármestere is, aki nem csak városvezetőként, hanem barátként is búcsúzott. Bokros Levente atyát az Új-hatvani Egyházközösség örökös díszpolgárává avatta.

A híveket a szertartást követően, a régi és az új lelkiatya kézfogással engedte útjukra.

Forrás és fotó: H. Szabó Sándor

Váci Egyházmegye/B.G.

vissza »
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2017. szeptember 19. kedd

Vilhelmina

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Abban az időben: Jézus elment Naim városába. Vele mentek tanítványai és nyomukban nagy népsokaság. Amikor a város kapujához közeledett, halottat hoztak ki, egy özvegyasszony egyetlen fiát. Az édesanyát sokan kísérték a...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók.

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.