Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRHITOKTATÁSFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZVIDÉKFEJLESZTÉSI IRODAMATER SALVATORISEGYHÁZMEGYEI TVALTHANN HÁZ
AJÁNLÓ
TEMPLOMOK MISERENDJEEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

EGYHÁZTÖRTÉNELEM - (NEM CSAK) KÖZÉPISKOLÁSOKNAK
2017. szeptember 3.
„Isten és az emberiség kapcsolata a keresztény felfogásban a Messiás (a Fölkent, a Khrisztosz) személyében valósul meg. Benne és általa válik ez a kapcsolat személyessé. A keresztény vallási élet ezt a személyes kapcsolatot, párbeszédet tükrözi, teszi kézzelfoghatóvá. Történelmi folyamatában megtapasztalható azoknak az embereknek a közössége, akik abban a hitben élnek, hogy Jézus Krisztus személyében eljött, és velünk van a Messiás. Ezt a hívő közösséget nevezzük egyháznak. … Ahhoz, hogy saját életünkben helyes állásfoglalásra juthassunk, mellőzhetetlen az egyház hiteles ismerete.” Ezekkel a gondolatokkal ajánlja „diákoknak, tanároknak és minden Isten-kereső felnőtt embernek” dr. Beer Miklós váci megyéspüspök A Messiás az egyházban című kétrészes egyháztörténelmi kötetet, melyet 2017. augusztusában adott ki a Váci Egyházmegye.

A könyv az egyház történetét a 2. század elejétől a II. Vatikáni Zsinatig, hat korszakra bontva tekinti át. Az egyes fejezetekben általános történelmi keretek közé illesztve tárgyalja az egyház történeti kibontakozását és intézményi szerveződését. Bemutatja, hogyan jelenítette meg az adott korszakban a hívő közösség a Messiást liturgiájában, tanításában és tanúságtevő életében: az elméleti áttekintést egyháztörténeti források, illetve egyházi dokumentumok elemzése, értelmezése teszi teljessé. A könyvet elsősorban a középiskolás korosztály és az őket tanító pedagógusok számára ajánljuk az egyháztörténelem tanulásához, tanításához, és különösen a hittan érettségire való felkészüléshez, felkészítéshez.

A kötet szervesen kapcsolódik a Várakozás a Messiásra (az üdvtörténet ószövetségi szakasza, ószövetségi bevezető és exegézis) és a Messiás (az üdvtörténet újszövetségi szakasza, újszövetségi bevezető és exegézis) könyvekhez. Mindhárom kiadvány megrendelhető, illetve letölthető a Váci Egyházmegye honlapjáról.

Megrendelés, LETÖLTÉS

 

A Messiás az Egyházban

Szerző: dr. Turay Alfréd

Felelős kiadó: dr. Beer Miklós váci megyéspüspök

Kiadás éve: 2017.

Nyomdai munka: Kucsák Könyvkötészet és Nyomda, Vác

ISBN 978 615 5484 01 8

Információ:

Püspöki Iroda (2600 Vác, Migazzi Kristóf tér 1.)
Vastag Antalné titkárnő, vastag.magdi@vaciegyhazmegye.hu

Ár: 1000 Ft részenként + postaköltség

 

Várakozás a Messiásra

Szerző: dr. Turay Alfréd

Felelős kiadó: dr. Beer Miklós váci megyéspüspök

Kiadás éve: 2010.

Nyomdai munka: Kucsák Könyvkötészet és Nyomda, Vác

ISBN 978 963 88957 0 7

Információ:

Püspöki Iroda (2600 Vác, Migazzi Kristóf tér 1.)
Vastag Antalné titkárnő, vastag.magdi@vaciegyhazmegye.hu

Ár: 1000 Ft + postaköltség

(a kézikönyv csak elektronikus formátumban érhető el).

 

A Messiás

Szerző: dr. Turay Alfréd

Felelős kiadó: dr. Beer Miklós váci megyéspüspök

Kiadás éve: 2010.

Nyomdai munka: Kucsák Könyvkötészet és Nyomda, Vác

ISBN 978 963 88957 1 4

Információ a vásárlással kapcsolatban:

Püspöki Iroda (2600 Vác, Migazzi Kristóf tér 1.)
Vastag Antalné titkárnő, vastag.magdi@vaciegyhazmegye.hu

Ár: 1000 Ft + postaköltség

(a kézikönyv csak elektronikus formátumban érhető el).

Vásárlás, rendelés:

A Várakozás a Messiásra, A Messiás, A Messiás az egyházban I. és A Messiás az egyházban II. megvásárolható, valamennyi rész 1000 Ft (+postaköltség). A kézikönyvek csak elektronikus formában érhetők el.

Információ: Püspöki Iroda (2600 Vác, Migazzi Kristóf tér 1.) Vastag Antalné titkárnő, vastag.magdi@vaciegyhazmegye.hu

Váci Egyházmegye

vissza »
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2017. szeptember 19. kedd

Vilhelmina

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Abban az időben: Jézus elment Naim városába. Vele mentek tanítványai és nyomukban nagy népsokaság. Amikor a város kapujához közeledett, halottat hoztak ki, egy özvegyasszony egyetlen fiát. Az édesanyát sokan kísérték a...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók.

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.