Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRHITOKTATÁSFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZVIDÉKFEJLESZTÉSI IRODAMATER SALVATORISEGYHÁZMEGYEI TVALTHANN HÁZ
AJÁNLÓ
TEMPLOMOK MISERENDJEEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

FERENC PÁPA NAGYBÖJTI ÜZENETE: „A GONOSZSÁG MEGSOKASODÁSA MIATT SOKAKBAN KIHŰL A SZERETET” (MT 24,12)  
2018. február 23.
vissza »

A Váci Egyházmegyében, az idei év első felében harminchárom helyen fogja Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök és Dr. Varga Lajos segédpüspök a szentlélek ajándékának szentségét kiszolgáltatni.

Első alkalommal, a Hernádi Római Katolikus templomban 2018. április 14.-én, szombaton délelőtt Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök ünnepi szentmise keretében szolgáltatta ki a bérmálás szentségét 15, a szentség felvételére, kereszténységük megvallására és a krisztusi valóság továbbélésére és hirdetésére felkészült fiatalnak.
Sokat készültünk Kakucson a Szent Kereszt Felmagasztalásáról elnevezett templomunk megünneplésére, hiszen egy újabb kerek évfordulóhoz érkeztünk az idén. Településünk istenháza 90 éves. De ami még fontosabb az az, hogy az Úr Jézus 90 éve lakik Kakucson a kenyér színe alatt, vagyis az Oltáriszentségben.
Április 14-én Vincze Lilla és Barátai X. Jubileumi Tavaszköszöntő Hangversenye volt Mezőtárkányban.
Vácon a Báthori Miklós u. 4. szám alatt 2017. augusztus 21-óta népkonyha szolgáltatást működtet a Váci Egyházmegye Szamaritánus Szolgálat Intézményfenntartó Központ, rövid nevén a Szamaritánus Szolgálat.
24 órás szentségimádást tartottak a Váci Irgalmasrendi Kórház Kápolnájában.
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2018. április 20. péntek

Tivadar

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Amikor Kafarnaumban Jézus az élet kenyerének mondta önmagát, vita támadt a zsidók között: „Hogyan adhatja ez testét eledelül nekünk?” – kérdezték. Jézus így felelt nekik: „Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók.

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.