CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
„Kövessük Krisztust, hogy képviselői tudjunk lenni…”A keresztút a Váci Székesegyházi Kincstár és Egyházmegyei Gyűjtemény épületétől indult. Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök bevezetőjében a legnagyobb szeretetről beszélt, a jézusi szeretetről. Jézus minden emberért meghalt, nem csak a keresztényekért: „ez a közös keresztút alkalmat ad arra, hogy tudatosítsuk önmagunkban Isten végtelen szeretetét, Aki a Fiát adta értünk. Jézus a mi üdvösségünkért meghalt és feltámadt. Kövessük őt, hogy képviselői tudjunk lenni és segítsünk embertársaink keresztjeinek hordozásában” - mondta.
Az egyes állomásoknál a váci plébániákhoz tartozó közösségek elmélkedései és fohászai hangoztak el: többek között a keresztény üldözöttek megsegítésért, a keresztény értékrend megőrzéséért, a hívő ember tudatos feladatvállalásáért, a saját és embertársaink keresztjeinek hordozásáért, a hit kegyelméért, a magyar, az európai és a világ népéért, a békéért, a megbocsájtásért, a felebaráti szeretetért. Az állomások között nagyböjti énekeket énekeltek a hívek.
Krisztus keresztjét - amelyet felváltva vittek a férfiak - hosszú menet kísérte. Jelen voltak a Váci Férfi Szövetség tagjai, a rimóczi Szent József Szövetség képviselői, több egyházmegyés pap és diakónus, cserkészek, váci és környékbeli hívők egyaránt. Mivel a Váci Egyházmegyei Karitász lelki napját ezen a napon tartották a Fehérek templomában, az egyházmegye területéről érkezett Karitász Csoportok képviselői - közel százan - is részt vettek az eseményen.
A keresztút a kegytemplom kertjében ért végett, ahol a keresztet felállították, amely előtt Dr. Varga Lajos váci segédpüspök hálát adott Isten Fiáért, Krisztus értünk hozott áldozatáért, kereszthaláláért és dicsőséges feltámadásáért. Majd azért imádkozott, hogy az átélt keresztút adja meg mindenkinek az Úrhoz való közelebb kerülést. A szertartás püspök atya áldásával ért véget.
Szöveg és fotó: Bölönyi Gabriella
Váci Egyházmegye
Élettel összeegyeztethetetlen genetikai rendellenességgel, Edwards-szindrómával diagnosztizálták a Déri házaspár legkisebb gyermekét. Az orvosi protokoll ilyen esetekben abortuszt javasol, ők azonban házassági esküjükhöz híven az életet választották. Déri Zsófiával és Déri Barnabással Király Eszter beszélgetett.
Az egyházmegyei levéltárosok és muzeológusok háromnapos találkozójának idén a Váci Egyházmegye adott otthont. A programok két helyszínen, párhuzamosan zajlottak, szétválasztva a levéltárosokat és a muzeológusokat érintő témákat. Az eseményt a Piarista Levéltár és a Váci Egyházművészeti Gyűjtemény közösen szervezte.
A Börzsöny szívében fekvő ősi pálos kegyhely, Márianosztra adott otthont július 4–5-én a Jézus öt szent sebe tiszteletére rendezett búcsúnak. A hétvége nemcsak a hagyományos liturgikus eseményekről szólt, hanem egy mély, belső spirituális utazásról is, melynek csúcspontja Csóka János pálos szerzetes ezüstmiséje és megrázó erejű prédikációja volt. A Magyar Kurír honlapján megjelent Magyar Pálos Rend írását közöljük.
Negyedik alkalommal szervezett alkotótábort a Váci Egyházművészeti Gyűjtemény, amelynek ezúttal is Marosi Eszter építész volt a szakmai vezetője. Az ötnapos tábor, amelyen huszonöt gyerek vett részt Vácról és környékről, valamint Budapestről, július 3-án pénteken minikiállítással zárult, ahol a szülők is megcsodálhatták a gyerekek alkotásait.2026. július 15. szerda
Henrik és Roland
Abban az időben Jézus így fejezte be tanítását: Magasztallak téged, Atyám, ég és föld Ura, mert elrejtetted mindezt a bölcsek és okosak elől, és kinyilatkoztattad a kicsinyeknek! Igen, Atyám, így tetszett ez neked! Az én...
Összes program »