Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRHITOKTATÁSFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZVIDÉKFEJLESZTÉSI IRODAMATER SALVATORISAKOLITUSALTHANN HÁZ
AJÁNLÓ
TEMPLOMOK MISERENDJEEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKADATVÉDELEMTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

MÁRIÁVAL JÉZUSHOZ, AZ IRGALOM ÚTJÁN - ELSŐ TISZAZUGI RÓZSAFÜZÉR TALÁLKOZÓ
2019. május 9.
vissza »

„…hiszen tagjai vagyunk egymásnak” (Ef 4,25)
A közösségi oldalaktól az emberi közösségig.

 
„Ki a jó ember? … Keresztényként, hívő emberként ezt a kérdést úgy is megfogalmazzuk, hogy a minket teremtő Isten mit gondolt el rólunk, mi az elvárása felénk? … Mit kell tennünk, hogyan kell(ene) élnünk, hogy jó emberekké válhassunk? – Hittankönyv-sorozatunknak ebben a részében ezekre a kérdésekre keressük a választ a hit fényénél, Jézus Krisztus személyén keresztül” – írja dr. Beer Miklós váci megyéspüspök az „Erkölcsi önmegvalósítás a Messiás segítségével” című hittankönyvhöz fűzött ajánlásában. A könyvsorozat ötödik kötete 2019. májusában jelent meg a Váci Egyházmegye kiadásában.
AKI SZERET,  ÉNEKEL ÉS AKI JÓL ÉNEKEL, AZ  KÉTSZERESEN IMÁDKOZIK  (Szt. Ágoston)
Ünneplőbe öltözött május 18-án a dabas-sári Nagyboldogasszony-egyházközség: tagjai a plébánia megalapításának 300., a templom felszentelésének 260., a katolikus iskola újraindításának pedig 26. évfordulója alkalmából háladó szentmisén mondtak köszönetet az elmúlt évszázadok, évek és évtizedek kegyelmeiért.
Nemrég fejezték be Nagykátán a Szent György plébániatemplom felújítási munkálatait. Állami támogatással újították fel a Váci Egyházmegye területén lévő templom külső részeit. Kicserélték a tetőt és új vakolatot kapott az épület homlokzata, valamint szigetelték az épületet.
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2019. május 27. hétfő

Hella

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Jézus az utolsó vacsorán így szólt apostolaihoz: Ha eljön a Vigasztaló, akit az Atyától küldök, az Igazság Lelke, aki az Atyától származik, ő majd tanúságot tesz rólam. Tegyetek ti is tanúságot rólam, hiszen...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók. Adatkezelési tájékoztató

Tájékoztatjuk, hogy a felhasználói élmény javítása, a böngészőprogramjának biztonságos használata, valamint a weboldal forgalmának elemzése érdekében sütiket alkalmazunk.
Kérjük, adja ehhez hozzájárulását az Elfogadom gombra kattintva! Adatkezelési tájékoztató

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.