CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
A tanév befejezése után, a Váci Egyházmegye hitoktatói – az összetartozás jegyében - hálaadó szentmisére gyűltek össze a Váci Székesegyházban, amelyet Dr. Varga Lajos váci segédpüspök mutatott be Rolik Róbert és Dr. Csiba Tibor esperes atyák koncelebrálásával. A hitoktatóknak ebből az alkalomból lelkigyakorlatot is tartottak Vácon.
Varga Lajos püspök atya szentbeszédében a keresztény pedagógia sajátosságáról és a hitoktatás céljáról elmélkedett. „A keresztény pedagógia az ember egészét célozza meg, hitünk szent titka által és elismeri azt a tényezőt amely nem az emberből fakad, Isten jóságára és kegyelemre épül. Az emberi személyt elsősorban az isteni kegyelem teszi teljessé. A hitoktatók feladata pedig az, hogy nyitogassák a gyermekek lelkét e kegyelem felé, de ez nem csak az ő feladatuk, hanem minden keresztény emberé” – mondta.
Majd a szónok arról az ajándékról beszélt, amelyet Isten ad a Szentlélek által. Megajándékozottak vagyunk, sokat kapunk és mindezeket tovább kell adnunk embertársainknak. Szent Pált idézve: „Mindenki úgy adjon, ahogyan előre eldöntötte szívében, ne kedvetlenül vagy kényszerűségből, mert a jókedvű adakozót szereti Isten” – beszélt a belső motiváció fontosságáról is. Szentbeszéde végén Varga püspök atya visszatért a hitoktatók legfontosabb feladatára, amely a gyermekek lelkének megnyitásában valósul meg: mert a hitoktatás magvetés, a Jóisten vet magot általuk.
A hálaadó szentmise a Te Deum és a Boldogasszony Anyánk kezdetű régi himnuszunkkal ért véget. A hitoktatók találkozója pedig szeretetvendégséggel zárult.
Szöveg és képek: Bölönyi Gabriella
Váci Egyházmegye
A Váci Egyházművészeti Gyűjtemény elkötelezett műtárgyvédelmi törekvései mellett lehetőségeihez mérten igyekszik olyan tárgyakat megszerezni a gyűjtemény számára, amelyek az egyházról teljesebb képet, gazdagabb ismereteket és érdekességeket mutatnak. Ide tartozik az egyházi elődök tevékenységének bemutatása is, melyben fontos szerepet játszik egy-egy püspök alakja, személyes és hivatali tárgyainak bemutatása.
Marton Zsolt megyéspüspök az ünnepi időszakban több alkalommal mutat be szentmisét a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban a Konstantin téren. Dr. Varga Lajos váci segédpüspök celebrálja Vízkereszt főünnepén a vízszenteléssel egybekötött ünnepi szentmisét.
A 150 ÉVES VÁCI EGYHÁZMEGYEI KÖNYVTÁR ALKOTÓPÁLYÁZATA GYERMEKEKNEK
Karácsony Jézus Krisztus születésének ünnepe. Ő a világ Megváltója, minden nép Üdvözítője. Benne és általa Isten sorsközösséget vállalt minden emberrel, különösen is a szegénnyel, a beteggel, a szenvedővel és a bűnössel. Jézus az Isten Országát hirdette meg és hozta el erre a világra, az igazságosság és a kegyelem, a szeretet és a béke Országát. Megnyitotta az emberiség számára az örök élet, a végső beteljesedés útját. Aki nyitott szívvel befogadja az ő evangéliumát, az hitben, reményben és szeretetben élheti az életét. A Magyar Katolikus Egyház honlapján megjelent üzenetet olvashatják.2025. december 20. szombat
Teofil
Abban az időben Isten elküldte Gábor angyalt Galilea Názáret nevű városába egy szűzhöz, aki jegyese volt egy férfinak, a Dávid házából való Józsefnek. A szűz neve Mária volt. Az angyal belépett hozzá, és így...
Összes program »