CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A csömöri Szentháromság templom harangjai 2019. június 23-án vasárnap 10 órakor ünnepi szentmisére szólították a híveket, melyet Bokros Levente mesterkanonok, csömör plébánosa celebrált."Én vagyok a mennyből alászállott élő kenyér. Aki e kenyérből eszik, örökké él. A kenyér, amelyet adok, a testem a világ életéért." Erre vita támadt a zsidók közt: "Hogy adhatja ez a testét eledelül?" Jézus ezt mondta rá: "Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne. Engem az élő Atya küldött, s általa élek. Így az is élni fog általam, aki engem eszik. Ez a mennyből alászállott kenyér nem olyan, mint az, amelyet atyáitok ettek és meghaltak. Aki ezt a kenyeret eszi, az örökké él." /Jn 6,51–58/
Csömörön idén is majd 2 kilométeres virágszőnyeget alkottak kicsik és nagyok az Úr dicsőségére. A készülődés már hét közepén elkezdődött: szerdán és csütörtökön sokan indultak kutyatejet gyűjteni, a falu lakossága szorgalmasan gyűjtögette a virágszirmokat, természetesen a virágpiacra is kilátogattak.
Június 22-én szombaton délután kezdődött a butka(sátor)-építés és a négy sátor helyszínén a koszorúkötés. Egy-egy butka belső oldalát több mint 500 virágkoszorú díszíti a hagyományok szerit. Idén nagyon sok fiatal és gyerek kapcsolódott be a munkálatokba. Öröm volt látni, hogy a jövőben is lesz utánpótlás.
Idén az Erzsébet utca–Erzsébet köz–Kossuth utca útvonalon haladt a hagyományos csömöri virágszőnyeges körmeneten. Vasárnap reggel 6 órakor szorgos kezek jelölték ki a szőnyeg alapját és még szorgosabb, lelkes kezek szórták, alkották a szebbnél szebb hagyományos és liturgikus kompozíciókat.
A Szentháromság templom harangjai 10 órakor ünnep szentmisére szólították a híveket, melyet Bokros Levente mesterkanonok, csömör plébánosa celebrált. A mise végeztével plébánosunk ünnepélyesen, kísérettel, énekszóval baldachin alatt, kezében monstranciával a négy égtáj felé felállított, lombokkal, virágokkal ékesített sátrakhoz vonult. Minden oltárnál felolvasott egy-egy szentírási részt, majd ünnepélyes áldást adott. A pap által hordozott Oltáriszentség előtt Máriás-lányok vonultak, az elsőáldozáshoz járuló gyerekek pedig virágszirmot hintettek lábai elé. A hívek a csömöri templomkórus tagjainak segítségével végig énekszóval kísérték szeretett plébánosukat, aki június 18-án ünnepelte pappá szentelésének 25. évfordulóját és meghatottan lépkedett a lábai elé "gurított" ünnepi virágszőnyegen.
Forrás: Bándiné Tóth Klára
Fotó: Hartmann József, Bándi Gyula
Váci Egyházmegye
Hogyan teljesedhet be igazán egy házasság, hogyan teljesülhetnek azok az ígéretek, amiket egy pár egymásnak, Isten színe előtt az oltárnál megfogad. Menthető-e minden kapcsolat, és ha igen, akkor hogyan? Hogyan lehet visszatalálni egymáshoz akkor, amikor nagyon távolra sodródtunk? Nem szokványos Rózsa Mariann és Rózsa Attila története, négyszer mondták ki az igent egymásnak. A Lélekjelenlét 32. ádásában velük beszélgetett Király Eszter.
A váci Szent Hedvig Idősek Otthonában július 21-én ünnepeltük névadónk, és egyben a Dunakanyar védőszentje, az Anjou-királylány, Szent Hedvig emléknapját. Az intézmény lakói és dolgozói ünnepi szentmisével, valamint színes programokkal emlékeztek meg a szentről, akinek gondoskodó szeretete mindmáig példaként szolgál otthonunk mindennapjaiban. A Szamaritánus Szolgálat beszámolóját szerkesztve adjuk közre.
Száz évvel a tervezés megkezdése után újra régi fényében ragyog a gyömrői egykori Kultúrház, a mai Prause József Közösségi Ház. A Váci Egyházmegye és a helyi közösség összefogásával megújult épület mostantól méltó otthont nyújt a 2025-ben indult, felmenő rendszerben bővülő katolikus iskolának. Bajnóczy-Kovács Edina szülő beszámolóját szerkesztve közöljük.
Az óvodapedagógus, valamint a csecsemő- és kisgyermeknevelő BA-szakon is rekordot döntött a leendő elsőévesek száma.2026. július 30. csütörtök
Judit és Xénia
Abban az időben Jézus így szólt tanítványaihoz: „A mennyek országa olyan, mint amikor a hálót a tengerbe vetik és az mindenféle halat összefog. Mihelyt megtelik, a partra vonják, és nekiülve kiválogatják: a javát...
Összes program »