CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Keresztelő Szent János születésnapján, június 24-én hatodik alkalommal gyűltek össze a Váci Székesegyházban az egyházmegye fenntartásában működő köznevelési, illetve oktatási intézmények munkatársai, hogy szentmise keretében közösen adjanak hálát az Úrnak az elmúlt tanévben elért eredményekért, a szentmisét Dr. Beer Miklós megyéspüspök mutatta be paptestvéreivel.A szentmise kezdetén a főpásztor köszöntötte a jelenlévőket, majd hálát adott az elmúlt tanévért, a pedagógusi és nevelői hivatásért, mindennapi helytállásukért, hűségükért. Homíliájában az emberről, mint az Úristen munkatársáról elmélkedet, amely szerint mindenkinek megvan a feladata. Ő a gyermek nevelését és tanítását a szülőkre és a pedagógusokra bízta, hogy a jézusi bölcsességet megtanulva váljanak igazi keresztényekké: „a nevelés, a tanítás felelősségteljes küldetés, de hinnünk kell abban, hogy bízik bennünk az Úristen és segítségül hív bennünket, hogy előkészítsük a gyermekek lelkét arra, hogy megtalálják feladatukat a világban. Ehhez pedig megadja a segítséget a Szentlélek ereje által” – mondta.
A liturgiát követően került sor a „Te Deum”, a „Te Deum Életmű”, illetve a „Szent Gellért” díjak átadására, amelyekkel az egyházmegye oktatási, illetve nevelési intézményeiben dolgozók példaértékű, szakmailag kiemelkedő tevékenységüket ismerték el. A díjakat Dr. Beer Miklós megyéspüspök adta át Dr. Csáki Tibor az Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatóságának főigazgatója és Uzsayné Dr. Pécsi Rita pedagógiai igazgató közreműködésével. Az ünnepséget a főigazgató szavai zárták, aki az EKIF dolgozóinak és minden segítőnek megköszönte a lelkiismeretes, együttműködő munkát. A program a Püspöki Palota kertjében közös ebéddel fejeződött be.
Te Deum díj
Sáfrányné Vass Margit óvodapedagógus, Bátonyterenye
Bakosné Kósa Mária tanító, Bátonyterenye
Fekete Jánosné óvodapedagógus, Cegléd
dr. Lakatosné Rozsnyói Anikó általános iskolai tanár, munkaközösség vezető, Cegléd
Tóth Katalin tanító, Gödöllő
Tóth Jánosné gazdasági ügyintéző, Hatvan
Kunsay Csaba Imréné tanító, alsós munkaközösség vezető, Újhatvan
Czakó Sándorné tanító, hitoktató, Nagykáta
Kis Renáta óvodapedagógus, Nagykőrös
Illésné Sánta Henriette iskolatitkár, Pásztó
Müllerné Makádi Hajnalka óvodavezető, Pécel
Dr. Szegényné Meggyes Ibolya igazgatóhelyettes, Szolnok
Ludányiné Bella Szilvia igazgatóhelyettes, Szécsény
Járvás Annamária konyhai dolgozó, Tiszajenő
Benedek Csaba testnevelő tanár, Zagyvaszántó
Sósné Király Karolina igazgató, Zagyvaszántó
Nagy Józsefné tagintézmény-vezető, Patak
Gondviselés Óvoda, mint intézmény, Fót
Te Deum életműdíj
Bujtás Katalin gazdasági vezető, Gödöllő
Barna Tiborné igazgató, Pásztó
Nagy Györgyné igazgató, Szolnok
Gecserné Gonda Róza alsós igazgatóhelyettes, Vecsés
Szent Gellért díj
Pfender Zsuzsa igazgatóhelyettes, Dabas
Kemper Tiborné óvodavezető, Vác
Ráczné Sisa Ágnes intézményvezető, Újhatvan
Szöveg és képek: Bölönyi Gabriella
Váci Egyházmegye
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 27. szombat
László
Abban az időben: Amikor a farizeusok meghallották, hogy Jézus hogyan hallgattatta el a szadduceusokat, köréje gyűltek, és egyikük, egy törvénytudó alattomos szándékkal a következő kérdést tette fel neki: „Mester, melyik a...
Összes program »