CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
A II. Reménység Családi Nap keretében került sor a Vanyek Béla Sportcentrum alapkőletételére 2019. július 7-én vasárnap a Reménység Sportpályán.Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök ünnepi köszöntőjében Vanyek Béla kanonok, az egyesület alapítójának hitvallásával buzdított mindenkit arra, hogy sportoljon és egészségesen éljen.
Ezt követően Dr. Rétvári Bence, országgyűlési képviselő köszöntő beszédéből megtudhattuk, hogy Európában a magyar általános iskolákban töltik a legtöbb időt sporttal a gyermekek, a mindennapos testnevelés óráknak köszönhetően.
A köszöntő szavak után és a Himnusz közös éneklését követően tették le az alapkövet Beer Miklós püspök atya áldásával.
Dr. Beer Miklós, váci megyéspüspök, Dr. Rétvári Bence, országgyűlési képviselő, Fördős Attila, polgármester, Moys Csaba, tiszteletbeli elnök, Kovács Örs Levente, elnök, Szikora Gyula, atlétika szakosztályvezető, Veres Ferenc, örökös tag, ifj. Veres Ferenc, projektfelelős közösen helyezték az emléklapot tartalmazó urnát és az alapkövet a helyére.
Az ünnepséget Vangelis 1492 Conquest of Paradise zenéje és az egyesület fehér galambjai zárták.
Forrás és képek: Váci Reménység Egyesület
Váci Egyházmegye
Közösségi összefogással zárult le a templomi beruházás Becskén. A becskei harangfelújítás februárra fejeződött be, amelynek során két történelmi harang is megújult. A fejlesztés egyszerre szolgálja a hagyományőrzést és a korszerű működtetést.
Megkezdte működését a pedagógusokat és segítő szakembereket képző Apor Vilmos Katolikus Főiskola (AVKF) újonnan létrehozott Drámapedagógiai Központja. Az új szakmai műhely célja, hogy kurzusokon, workshopokon és különböző programokon minél több leendő és gyakorló pedagógus ismerhesse meg a drámapedagógia gazdag módszertanát. Az AVKF sajtóközleményét közöljük.
2026. február 4–6-án Pécsett rendezték meg a XIV. Tájtörténeti Tudományos Konferenciát. A „Tájat Teremtő Történelem” alcímet viselő rendezvényen elsősorban a tájtörténeti kutatások szakértői mutatták be és vitatták meg legújabb eredményeiket. A konferenciára meghívást kapott Nagy Géza Balázs is, a Váci Püspöki és Káptalani Levéltár munkatársa.
A Naphimnusz Egyesület Hamvazószerdától kezdve a nagyböjt vasárnapjaira egy-egy rövid elmélkedést készített 2026-ban. Ezekben pápai dokumentumok és szentírási szakaszok segítségével szemlélik a böjtöt, mint önmegtagadást és megtérést, ami összeköti a teremtésvédelmet a szegények védelmével és a jövő generációk iránti felelősséggel. Nyolc egymáshoz kapcsolódó témát követnek majd ezek az elmélkedések: a tudatosság felkeltésétől a gyakorlati cselekvésig. Minden téma teológiai és szentírási alapokon köti a nagyböjti cselekedeteket (böjt, ima, alamizsna) a teremtésvédelemhez. Az elmélkedések végén olvasható néhány tipp a leírt gondolatok megélésének segítésére.
Nagyböjt kezdetén ismét elindult a 40 Nap Az Életért imaszolgálat a Váci Jávorszky Ödön Kórház bejáratánál. Hétfőnként és szerdánként rózsafüzért imádkoznak az önkéntesek, hogy a kismamák a nem tervezett babákat is vállalják. Az önkénteseket meg lehet szólítani, lehet velük beszélgetni, mert akár válsághelyzetben, akár az abortuszból történő gyógyulásban is tudnak segíteni. 2026. március 4. szerda
Kázmér
Jézus Jeruzsálembe indult. Útközben magához hívta tizenkét tanítványát és bizalmasan közölte velük: „Most fölmegyünk Jeruzsálembe. Ott az Emberfiát a főpapok és írástudók kezére adják, halálra...
Összes program »