CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
1939. decemberében ünnepelték az alagi Szent Imre templomban az első szentmisét, Csík József atya szolgálatával. A templom nyolcvan éve használatba került, a háború elmúltával is fejlesztették, ékesítették, de a felszentelés nem történt meg. Most, egy teljes körű belső felújítás, korszerűsítés után látszott lehetségesnek az alapítók, és építők munkáját megkoronázni, a templomszentelés ünnepével.
A főpásztor és az egyházközség együtt ünnepelt paptestvérekkel, papnövendékekkel, a helyi plébániák, és testvér felekezetek képviselőivel, városi és állami vezetőkkel: előbbieket Dióssi Csaba polgármester, utóbbiakat Soltész Miklós államtitkár vezette. Jelen voltak a munkálatokat vezető, végző tevékeny szakemberek, művészek is.
A templom énekkarának közreműködése mellett, az ünnepi szentmisében a főpásztor a szentelés liturgiájának részeként - többek között- 12 helyen megkente a templom falait krizmával. Szentbeszédében a templom, mint a "béke helye" kapott nagy hangsúlyt, Jézus szavaira építve, aki a nap evangéliumában tanítványait arra kérte, hogy megérkezve egy helységbe először ezt mondják: "békesség e háznak"! A templom legyen minden benne imádkozó számára a béke tapasztalata, akár "a legnagyobb igazságtalanság, a megbocsátás által is" - hangoztatta. A liturgiát szeretetvendégség követte a szomszédos iskola aulájában.
A Historia Domus-ból (1942-ből): "Csík József esperes plébános az ünnepség befejezéséül egy pár szavas összefoglalót mond. A templom nem kész, nem fejeztük be. Kár is lett volna befejezni, mert Isten építi házát, és így mennél tovább tart, annál több érdemet szerezhetünk. Templomunk a magyar szív és lélek munkája. Erősítsük lelkünket, hogy templomunkat akkor is építhessük, ha már kész lesz. Erősödjünk kitartásban, szeretetben, hogyha Magyarország újra egész és ismét nagy lesz, akkor is folytathassuk építő munkánkat."
Forrás: Kecskés Attila plébános
Képek: Medve Gábor
Váci Egyházmegye
A Váci Egyházmegye ezer éves fennállásának ünnepe öröm minden ember számára, aki az egyházmegye területén él. Úgy gondoltuk, hogy ez a mondat nem pusztán szófordulat, és ha valóban komolyan akarjuk venni, akkor ebből a jubileumi örömből nem zárhatjuk ki azokat a keresztény testvéreinket sem, akikkel – bár az egyházmegye területén élnek – nem találkozhatunk a templomainkban, a közösségi termeinkben, de még az utcán vagy a boltban sem. Vagy ha mégis ilyen helyen futnánk össze velük, lehet, meg is ijednénk. Szürke nadrágjukban, tyúklábmintás ingükben igen furcsa látványt nyújtanának, de azonnal rájuk ismerhetnénk: fogvatartottak.
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.2026. június 23. kedd
Zoltán
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne vessétek oda a szent dolgokat a kutyáknak, és ne szórjátok gyöngyeiteket a sertések elé, hogy lábukkal el ne tapossák azokat, és megfordulva, szét ne tépjenek titeket is....
Összes program »