CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Július harmadik hétvégéjén ismét rendkívül gazdag programmal várta az érdeklődőket a Váci Világi Vigalom.A programsorozat július 19-én – már hagyományosan - toronyzenével vette kezdetét: a Váci Ifjúsági Fúvószenekar rézfúvós tagjainak köszönhetően reneszánsz és barokk fanfárokat hallgathattak az érdeklődők a Váci Székesegyház óratornyából. Majd a székesegyházban elkezdődött a hivatalos megnyitó.
Fördős Attila polgármester köszöntőjében kiemelte: ennek a nagy múltú rendezvénynek lényeges eleme, hogy a programok révén a nagyközönség ízelítőt kapjon a már több mint ezeréves város jelenét is meghatározó egyházi-világi kulturális hagyományból, értékekből. „Épített belvárosunk, környezetünk a középkorban alakult ki öt nagy városépítő püspöknek az irányításával, tisztelettel és hálával tartozunk ezért az egyedülálló örökségért Althann Mihály Frigyesnek, Althann Mihály Károlynak, Forgách Pálnak, Eszterházy Károlynak és Migazzi Kristófnak. A nekik köszönhető hagyaték az, amit megtekintésre ajánlunk minden ide érkező kedves vendégnek. És a város turisztikai kínálatába beletartoznak azok a programok, amelyek egész évben nagyon sok kulturális élményt tartogatnak a közönségnek, ezek között is a legjelentősebb a Váci Világi Vigalom, amely összművészeti fesztiválként három plusz egy napja alatt száznál több eseménnyel csábítja az érdeklődőket” - fogalmazott a polgármester. Zárszóként jó egészséget kívánva köszönetet mondott a társ házigazda Dr. Beer Miklós püspöknek a Váci Egyházmegye irányításáért, a beruházásokért, az értékteremtő szolgálatért. A püspök válaszában, köszöntőjében mindenekelőtt a közép-kelet európai testvérországok összefogásának jelentőségét hangsúlyozta, szavai szerint ezt a történelmi hagyományt híven folytatni kell a jövőben is a barátság, a kölcsönös tisztelet jegyében. „Legyen ez a vigalom a reménységnek a bizonyítéka és egyben a jövő ígérete” - mondta jókívánságként Beer Miklós.
Az ünnepélyes megnyitó második felében a Vác Civitas Szimfonikus Zenekar és a Vox Humana Énekkar közös hangversenye csendült fel Sándor Bence karmester vezetésével.
Szöveg: Ribáry Zoltán
Fotó: Bölönyi Gabriella
Váci Egyházmegye
A régóta gyermekre váró párok hosszú éveken keresztül formálódnak olyan lelki terhek alatt, amiket mások nem feltétlenül tudnak elképzelni. A bizonytalanság, az elszigetelődés, a feszítő vágyakozás a saját gyermek után, átformálhatja a párkapcsolatot, az istenkapcsolatot. Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola 2018-ban indította el az Anna-Joachim Programot, ahol mentálhigiénés szakemberek különféle módszerekkel segítik a meddőséggel küzdőket. Homokiné Hollósi Cecília, az Anna-Joachim Program szakmai vezetője, klinikai tanácsadó szakpszichológus, illetve az Apor Vilmos Katolikus Főiskola mesteroktatója. Király Eszternek nem csak az Anna-Joachim Programról és a meddőséggel küzdő párok lelki támogatásáról, hanem a gyermektelen évektől az örökbefogadásig ívelő életútjáról is mesélt.
Megható szertartás keretében, Tápiósülyön kísérték utolsó útjára dr. Szegedi László atyát. A gyászmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök celebrálta paptestvérek, szerzetesek és a hívők népes közössége előtt. Beszédében nemcsak egy meghatározó lelkipásztortól, hanem mesterétől és lelki atyjától is búcsúzott.
Az Együtt építjük c. tervezett misztériumjátékunkra jelentkező csoportvezetők számára az alábbi ÚJ IDŐPONTBAN tartjuk meg a tájékoztatót:
Három napra Dabas adott otthont az első Mente Fesztnek. A Táncsics Mihály Gimnázium területét vették birtokba a fiatalok, akik eljöttek a Váci Egyházmegye Ifjúsági Lelkészségének első fesztiváljára. Koncertek, előadások, beszélgetések, táncház, sportprogramok, közös szentségimádás kínált számos lehetőséget az ifjúsági közösségteremtésre.2026. május 20. szerda
Bernát és Felícia
Abban az időben Jézus az égre emelte szemét, és így imádkozott: Szent Atyám, tartsd meg a te nevedben azokat, akiket nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint mi. Amíg velük voltam, megőriztem nevedben azokat, akiket nekem adtál. Megtartottam...
Összes program »