CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
„Minden egészségügyi dolgozó fogja meg Jézus gyógyító kezét.”A program a Himnusz eléneklésével vette kezdetét, a megjelenteket Pongrácz János kemencei polgármester köszöntötte. Beszédében köszönetet mondott a tervezőknek, kivitelezőknek és mindenkinek, aki részt vett a munkálatokban. Majd Rétvári Bence az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára, miniszter-helyettese, országgyűlési képviselő gratulált az elkészült épülethez. Elmondta, hogy kormányzati támogatásból épült a ház, amelyben korszerű háziorvosi és fogorvosi rendelő fog működni.
Szabó István a Pest Megyei Közgyűlés elnöke a beruházások közösségi céljáról fogalmazta meg gondolatait „a település akkor gyarapodik, fejlődik, ha a beruházás a jövőbe mutat, és erőt, energiát kitartást nem kímélve indul egy közösség egyazon irányba, ennek pedig közösségerősítő szerepe is van” – fogalmazott. Ezt kövezően György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár a vidékfejlesztési és - felzárkóztatási stratégiáról beszélt az esemény kapcsán.
Marton Zsolt váci megyéspüspök ünnepi elmélkedésében Jézusra, mint gyógyítóra hívta fel a jelenlévők figyelmét, aki nem csak testileg gyógyította meg a hozzá forduló szenvedőket, hanem lelkileg is. „Az ember test és lélek, így mindig mindkettőt egységesen kell gyógyítani a szeretet egységében. Minden egészségügyi dolgozótól kérem, hogy fogja meg Jézus gyógyító kezét, és kérje az Ő segítségét a munkájához” - mondta. Ezt követően a püspök megáldotta az új épületet.
A beszédek között a Kemencei Hagyományőrző Csoport tagjainak, valamint a Szobi Fekete István Általános Iskola Kemencei Tagiskolája tanulóinak ünnepi műsorszámai hangoztak el.
A szalag ünnepélyes átvágását követően a résztvevők megtekinthették az új épületet belülről is.
Szöveg és képek: Bölönyi Gabriella
Váci Egyházmegye
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 27. szombat
László
Abban az időben: Amikor a farizeusok meghallották, hogy Jézus hogyan hallgattatta el a szadduceusokat, köréje gyűltek, és egyikük, egy törvénytudó alattomos szándékkal a következő kérdést tette fel neki: „Mester, melyik a...
Összes program »