CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A rendkívüli missziós hónaphoz kapcsolódóan a missziós lelkület megerősítéséért fohászkodik Ferenc pápa októberi imaszándékában.A videó-üzenet címe: „A missziós tevékenység az egyház minden művének mintaképe”:
„Ma új lendületre van szükség az Egyház missziós tevékenységében, hogy szembesüljünk a meghalt és feltámadt Jézus hirdetésének a kihívásával. Eljutni a perifériákra, az emberi, kulturális és vallási környezetbe, mely még távol van az evangéliumtól: ebben áll az, amit ad gentes missziónak hívunk. Ebben a rendkívüli missziós hónapban imádkozzunk azért, hogy a Szentlélek támasszon új missziós tavaszt minden megkeresztelt számára és Krisztus egyházának minden küldötte számára” – szól Ferenc pápa októberi videó-üzenete.
Ferenc pápa októberi imaszándékát kínai nyelven is közzétették
***
Ferenc pápa mostani októberi üzenetének történelmi hátterében XV. Benedek pápa 100 évvel ezelőtt kelt Maximum Illud kezdetű apostoli levele áll. Az 1919. november 30-án közzétett levelében a pápa prófétai erővel rázta fel a világháborútól megsebzett emberiséget és minden katolikus keresztényt arra szólított fel, hogy az Üdvözítő eredeti missziós parancsának megfelelőn hirdesse a megváltás örömhírét. Ferenc pápa már 2017-ben, a centenáriumi évfordulót szem előtt tartva, 2019 októberére meghirdetett egy rendkívüli missziós hónapot. Ennek témáját 2018-ban tette közzé: „Megkereszteltek és küldöttek Krisztus egyházának a missziójában” címmel. Ferenc pápa a Missziók Világnapját 2019. október 20-ra tűzte ki. A missziós imahónap egyik legfontosabb célkitűzése, hogy az imádság erejével győzzék le a keresztények a mai korra jellemző fáradtságot, megszokottságot és beletörődő magatartást.
P. Vértesaljai László SJ/Vatican News
Váci Egyházmegye
A központi kántorképző keretében szakmai és lelkinapot rendeznek kántoroknak július 7-én Budapesten, a Központi Papnevelő Intézet épületében, az Országos Magyar Cecília Egyesület (OMCE) szervezésében. A programról Varga Levente, az OMCE sajtóreferense kérdezte Horváth Istvánt, a képzés igazgatóját. Az interjút a Magyar Kurír honlapjáról vettük át.
A Váci Hétkápolna Liget természetvédelmi oltalom alatt álló terület 1988 óta, amely a pihenés, az aktív kikapcsolódás és az imádság helye hosszú idő óta. Az elmúlt időszakban rendszeressé vált, hogy autók és egyéb járművek engedély nélkül hajtottak be a Liget területére ezzel károsítva a környezetet. A Liget védelme érdekében és az illegális gépjármű-behajtás megakadályozására ezért augusztustól mobil úti akadályokat helyezünk ki.
A nyári szünet kezdetével az Ifjúsági Lelkészség gondozásában idén is indul a régiós nyári táborok szezonja. A programokat a Váci Egyházmegye fiataljait összefogó Nagyboldogasszony Közösség (Mente) szervezi, amely felejthetetlen élményekkel, lelki feltöltődéssel és tartalmas közösségi programokkal várja a résztvevőket. A gördülékeny ügyintézés érdekében egy helyre gyűjtötték az összes vonatkozó jelentkezési hivatkozást.
Fennállásának 25. évfordulóját ünnepli a hatvani Szent Erzsébet Idősek Otthona. Az intézmény, melynek létrejöttében meghatározó szerepet vállalt Pálos Frigyes prépost, mára 20 férőhellyel büszkélkedhet, valamint a középsúlyos és súlyos demenciával élő személyek szakszerű és biztonságos ellátását is biztosítani tudja. A jeles évforduló alkalmából a hozzátartozókat is közös ünneplésre hívták.2026. július 5. vasárnap
Emese és Sarolta
Abban az időben Jézus megszólalt, és ezt mondta: Magasztallak téged, Atyám, ég és föld Ura, mert elrejtetted mindezt a bölcsek és okosak elől, és kinyilatkoztattad a kicsinyeknek! Igen, Atyám, így tetszett ez neked! Az én Atyám...
Összes program »