CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Hirdetések – Advent 1. heteSzentmisék időpontja:
VÁCDUKA: December 2. (hétfő) – 6.00; december 8. (vasárnap) – 9.00 – 2. vasárnapja
PENC: december 3. (kedd) – 6.00; december 6. (péntek) – 6.00; december 8. (vasárnap) – 11.00 – Advent 2. vasárnapja
A következő felnőtt katekézis időpontja december 4-én szerdán este 18:45-kor lesz a Plébánián.
December 6-án a Mária Rádió közösségi találkozója a váci Jézus Szíve Plébánia közösségi házában (Vác, Bauer Mihály u. 18) lesz 17:00-kor.
A Karizmatikus Közösségek következő ima alkalma december 7-én (szombaton) lesz. 15.00-tól tanítás, szentségimádás és gyóntatás a Karolina Kápolnában, 16:00-tól agapé az Alsóvárosi Plébánián. Szeretettettel hívnak minden kedves testvért erre az alkalomra.
A Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatásának ünnepén, december 9-én (hétfőn) lesz a Karolina Kápolna búcsúja. Az ünnepélyes szentmise este 6 órakor kezdődik a Karolina Kápolnában. Ezen a napon a Székesegyházban nem lesz esti szentmise.
Advent 1. szombatján, december 7-én 18 órakor szentmise keretében lesz az új egyháztanács eskütétele. Ezt a szentmisét Varga Lajos püspök úr végzi.
A Vác-Alsóvárosi Plébánián működő csoportok és közösségek (felnőtt katekézis csoport, katekumen közösség, bérmálkozási csoport) minden érdeklődőt szeretettel és tisztelettel várnak. Az egyes közösségek találkozási alkalmait, időpontjait illetően a plébánia weboldalán, a Székesegyházi Harangszóban és a hirdetésekben találhatunk információkat.
Váci Egyházmegye
Sikerek és kudarcok váltakoznak a karitászos munkában, melynek lényege, hogy Krisztus szeretetét vigyék az emberekhez. Nem lehet mindenkinek segíteni, de a sok kisebb-nagyobb segítség mégsincs hiába. A Lélekjelentlét 16. adásában Bogdányi Krisztina, az Alsógödi Katolikus Karitász vezetője mesél a munkájáról, az emberekről, arról, hogy legjobb sok kicsit adni, de azt nagy szeretettel.
Árpád-ház Szent Erzsébet ünnepnapjához közeledve, november 15-én, a Váci Egyházmegyei Karitász három önkéntese részesült Szent Erzsébet-díjban a székesegyházban bemutatott szentmisét követően. A díjakat Marton Zsolt megyéspüspök és Dr. György-Kovács Gábor, a Váci Egyházmegyei Karitász igazgatója, állandó diakónus adta át. A szertartást követően a megszentelt Erzsébet-kenyereket is kiosztották, majd eljuttatták a rászorulókhoz.2025. november 19. szerda
Erzsébet
Abban az időben: Jézus Jerikó városán haladt át. Élt ott egy Zakeus nevű gazdag ember, aki a vámosok feje volt. Szerette volna látni és megismerni Jézust, de a tömeg miatt nem láthatta, mert alacsony termetű volt. Így hát...
Összes program »