CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Az irgalmasság tetteivel bezárjuk a pokol kapuját és megnyitjuk a mennyországét” (Bosco Szent János)A megjelenteket Pálfay Gellért, a Szamaritánus Szolgálat Intézményfenntartó Központ igazgatója köszöntötte, majd az Evangélium elhangzását követően Marton Zsolt az irgalmas szeretetről beszélt: elmondta, Jézus nem parancsolt a tanítványoknak általában; a démonoknak és a gonosz lelkeknek azonban igen. Egyetlen kivétel volt ez alól, amikor megparancsolta a szeretetet tanítványainak. „A parancsra nem lehet visszakérdezni, hanem végre kell hajtani!”- hangsúlyozta és felteszi a jelenlévőknek azt a kérdést - hogyan lehet parancsra szeretni? A választ pedig az akaratunkban és a Krisztus-követésben találjuk meg. Azt kell tennünk, amit Jézus tett volna, a helyünkben, ez sokszor szenvedéssel és áldozatvállalással jár. Ez a jézusi szeretet és ebben van benne az Ő ereje. Az érzelmi szeretet egy további ajándék – mondta. Ezt követően megáldotta a kibővített épületet és Isten áldását kérte a Szolgálat dolgozóira és gondozottjaira.
Az áldást követően az igazgató mutatta be röviden a Szolgálat sokszínű tevékenységét, kiemelve, hogy 14 intézményük van, amelyekben tízféle – szociális, egészségügyi, gyermekvédelmi feladatkörökhöz tartozó – szolgáltatást látnak el közel négyszázan. Elmondta; 2014-ben jött létre a Fenntartó, azzal a céllal, hogy korábban az Egyházmegye közvetlen fenntartásában lévő szociális és gyermekvédelmi intézmények fenntartói feladatait ellássa, és új szolgáltatásokat hozzon létre, azok szakmai és pénzügyi felügyeletét gyakorolja. Kiemelte: munkájukhoz sok szeretetre, irgalomra és a Jóisten által adott erőre van szükség .
A bemutatkozó után a Szamaritánus Szolgálat intézményeinek vezetői is bemutatták tevékenységüket, majd kötetlen beszélgetés keretében megosztották tapasztalataikat a főpásztorral és egymással. A találkozó szeretetvendégséggel ért véget.
Szöveg és képek: Bölönyi Gabriella
Váci Egyházmegye
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét
A PüspökVác Rendezvényközpont adott otthont a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Családbizottsága által harmadik alkalommal megszervezett „Melléjük szegődöm” országos időspasztorációs csoportok mentorai tréning záróhétvégéjének. A záró szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök, az MKPK Családbizottságának elnöke mutatta be június 14-én. A Magyar Kurír cikkét közöljük.2026. június 22. hétfő
Paulina
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ítélkeztek, olyannal fognak fölöttetek is ítélkezni, és amilyen mértékkel mértek, olyannal...
Összes program »