CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Az irgalmasság tetteivel bezárjuk a pokol kapuját és megnyitjuk a mennyországét” (Bosco Szent János)A megjelenteket Pálfay Gellért, a Szamaritánus Szolgálat Intézményfenntartó Központ igazgatója köszöntötte, majd az Evangélium elhangzását követően Marton Zsolt az irgalmas szeretetről beszélt: elmondta, Jézus nem parancsolt a tanítványoknak általában; a démonoknak és a gonosz lelkeknek azonban igen. Egyetlen kivétel volt ez alól, amikor megparancsolta a szeretetet tanítványainak. „A parancsra nem lehet visszakérdezni, hanem végre kell hajtani!”- hangsúlyozta és felteszi a jelenlévőknek azt a kérdést - hogyan lehet parancsra szeretni? A választ pedig az akaratunkban és a Krisztus-követésben találjuk meg. Azt kell tennünk, amit Jézus tett volna, a helyünkben, ez sokszor szenvedéssel és áldozatvállalással jár. Ez a jézusi szeretet és ebben van benne az Ő ereje. Az érzelmi szeretet egy további ajándék – mondta. Ezt követően megáldotta a kibővített épületet és Isten áldását kérte a Szolgálat dolgozóira és gondozottjaira.
Az áldást követően az igazgató mutatta be röviden a Szolgálat sokszínű tevékenységét, kiemelve, hogy 14 intézményük van, amelyekben tízféle – szociális, egészségügyi, gyermekvédelmi feladatkörökhöz tartozó – szolgáltatást látnak el közel négyszázan. Elmondta; 2014-ben jött létre a Fenntartó, azzal a céllal, hogy korábban az Egyházmegye közvetlen fenntartásában lévő szociális és gyermekvédelmi intézmények fenntartói feladatait ellássa, és új szolgáltatásokat hozzon létre, azok szakmai és pénzügyi felügyeletét gyakorolja. Kiemelte: munkájukhoz sok szeretetre, irgalomra és a Jóisten által adott erőre van szükség .
A bemutatkozó után a Szamaritánus Szolgálat intézményeinek vezetői is bemutatták tevékenységüket, majd kötetlen beszélgetés keretében megosztották tapasztalataikat a főpásztorral és egymással. A találkozó szeretetvendégséggel ért véget.
Szöveg és képek: Bölönyi Gabriella
Váci Egyházmegye
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 28. vasárnap
Irén és Levente
Abban az időben Jézus ezt mondta apostolainak: Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi föl a keresztjét és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki megtalálja életét, elveszíti azt, de...
Összes program »