CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A Dabas-Sári Mária mennybevétele plébániatemplomban 2019. december 8-án, advent második vasárnapján szentmise keretében adtak hálát a hívek, a plébánia alapításának 300. éves jubileuma alkalmából.Ebben az évben, a kerek évforduló alkalmából, ünnepsorozatot szerveztek a helyiek. Az év végi záróünnepen celebrált szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök. A jeles eseményen részt vett: Soltész Miklós, egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, Szabó István, Pest Megye Közgyűlésének elnöke, Pánczél Károly országgyűlési képviselő, valamint Kőszegi Zoltán, Dabas város polgármestere.
A főpásztor szentbeszédében megemlékezett a Szent János Katolikus Általános Iskola megalapításának 26. évfordulójáról és az Istennel való harmónia, béke és a megtérés fontosságára hívta fel a figyelmet: „Jézus most is meg akar születni bennünk, köztünk a szeretetkapcsolataink által, itt Dabas- Sáriban is. Viszont őszinte bűnbánat nélkül, tisztátalan szívvel nem lehet a Messiást várni” - adta útravalóul a váci megyéspüspök, a karácsonyvárás időszakában. „A megtérés azt jelenti, hogy a személyes életünk urává magát Jézus Krisztust tesszük. A Vele való találkozásunk legyen megfordulás, felé fordulás, Vele való úton járás, hogy életünk minden percének részese legyen Jézus” – mondta homíliájában Marton Zsolt.
A szentmise végén Soltész Miklós államtitkár köszöntötte a jelenlévőket, kiemelte a zenei szolgálatot adó iskolai kórus fontosságát, s hogy az elhangzott dalok összekötnek nemzeteket, határon túlra szakadt magyar testvéreket. Beszéde vezérszava a hűség volt. Hűség az ősöktől kapott örökség iránt, hitünk és nemzetiségi kötődéseink megtartása által. Az egyházközségben, az iskolában folyó munka eredményének tekintette a sok fiatal, ministráns, hívő részvételét a szentmisén.
Szöveg: Jankulár Bozsik Margit
Fotó: Jankulár Bozsik Margit és Surmann Renáta
Váci Egyházmegye
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.
A Váci Egyházmegye ezer éves fennállásának ünnepe öröm minden ember számára, aki az egyházmegye területén él. Úgy gondoltuk, hogy ez a mondat nem pusztán szófordulat, és ha valóban komolyan akarjuk venni, akkor ebből a jubileumi örömből nem zárhatjuk ki azokat a keresztény testvéreinket sem, akikkel – bár az egyházmegye területén élnek – nem találkozhatunk a templomainkban, a közösségi termeinkben, de még az utcán vagy a boltban sem. Vagy ha mégis ilyen helyen futnánk össze velük, lehet, meg is ijednénk. Szürke nadrágjukban, tyúklábmintás ingükben igen furcsa látványt nyújtanának, de azonnal rájuk ismerhetnénk: fogvatartottak.
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.2026. június 26. péntek
János és Pál
Összes program »