CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A Hetényi Kórház Lelkigondozói Szolgálatának munkatársai 2020. február 21-én harmadik alkalommal rendezték meg az önkéntes beteglátogató jelölteknek szóló képzési napot a Hetényi Kórház kápolnájába. A lelkigondozók beszámolóját olvashatják.2020.02.21-én immár 3. éve saját szervezésben, jött össze kis Csapatunk, hogy az öt új önkéntes beteglátogató jelölteknek képzési napot tartsunk a kórház kápolnájában. Énekkel, közös imával, mécsesek oltárasztalra helyezésével, kérések és hálaadások mellett indult a lelkinapunk. Siska Vilma szívhez szóló verssel és történettel színesítette együttlétünket.
A különböző elméleti ismeretek átadása mellett, arról is szó esett hogyan közeledjünk a betegágyhoz, mit tehetünk és mit nem tehetünk a betegek mellett. A hangsúly mindig a betegek tiszteletén van és fontos a ránk bízott titkok megtartása. Kissné Marcsi lelkigondozó elméleti és gyakorlati tudnivalókat osztott meg a jelenlévőkkel, majd a régebben szolgáló önkéntes munkatársak saját élményeikbe engedtek betekintést: hogyan tették meg az első lépéseket, milyen „sikeres” találkozásokat éltek meg, és milyen az, mikor elutasítással találkoztak. Az elutasítás nem az önkéntesnek szól, ő mindig Istent képviseli, hisz Jézust visszük magunkkal a betegekhez.
Meghitt, szép napot töltöttünk együtt. Izgalommal várjuk a következő hetet, amikor elkezdjük gyakorlati tapasztalataink gyűjtését, megyünk a Betegekhez, hívjuk őket a szentmisére és persze beszélgetni.
A Jó Isten áldása kísérje Szolgálatunkat!
Forrás és képek: Hetényi Kórház Lelkigondozói Szolgálatának Munkatársai
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 26. péntek
János és Pál
Összes program »