CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Pálos Frigyes Leó őrkanonok sírjánál barátai, volt munkatársai és tisztelői emlékeztek halálának első évfordulóján személyére és tevékenységére 2020. március 12-én a váci székesegyház altemplomában.A megemlékezők Dr. Beer Miklós nyugalmazott váci püspök vezetésével imádkozták az örvendetes, a világosság, a fájdalmas és a dicsőséges olvasó titkait, énekeltek és együtt könyörögtek Pálos Frigyes atya végső nyughelyén.
„Az élők és a holtak világát a feltámadt Krisztus köti össze. Az ő világossága utat mutat nekünk, a földi élet zarándokútját járó híveknek az ég felé, elhunyt Frigyes atya számára pedig fényeskedik, mint örök világosság. Ezért az ő rá való emlékezésünk nemcsak gyász és szomorkodás, hanem átcsillan rajta az örök élet hite és a feltámadás reménye. „Hiszem a test feltámadását és az örök életet”- imádkozzuk és valljuk az apostolok hitével. Ebben a hitben és reményben emlékezzünk most az örök hazába elköltözött, az általunk nagyon tisztelt és szeretett Frigyes atyára” - imádkozta Beer Miklós, erre az alkalomra összeállítot kiadványból.
***
Pálos Frigyes Leó halálának évfordulóján, minden év március 12-én 17 órakor a váci székesegyház kriptájában megemlékezést tartanak és kérik égi közbenjárását.
Váci Egyházmegye/bg
Fennállásának 25. évfordulóját ünnepli a hatvani Szent Erzsébet Idősek Otthona. Az intézmény, melynek létrejöttében meghatározó szerepet vállalt Pálos Frigyes prépost, mára 20 férőhellyel büszkélkedhet, valamint a középsúlyos és súlyos demenciával élő személyek szakszerű és biztonságos ellátását is biztosítani tudja. A jeles évforduló alkalmából a hozzátartozókat is közös ünneplésre hívták.
A tanév végéhez közeledve idén is ott lehettek diákjaink a Szent Hedvig Művészeti Versenynek köszönhetően Krakkóban, ahol az érdekes és tartalmas programok mellett a kapcsolatépítésre is felhasználhatták az ott töltött napokat a fiatalok. A Szent Mihály Intézményfenntartó honlapján megjelent beszámolót olvashatják.
Fél évszázados papi szolgálatát ünnepelte Máthé György kerületi esperes, érsekvadkerti plébános, aki 1976. június 19-én részesült a papság szentségében Vácon. Az aranymisés hálaadó szentmisét június 21-én, vasárnap mutatták be a Szent András apostol templomban, a jubileumi eseményről Vitéz Tamás írt beszámolót a Vadkerti Harangok júniusi számában.
Zebegény, Vác, Esztergom, Pilismarót jelzik életútjának fontosabb mérföldköveit. Azt mondja, mindenütt jól érezte magát, örömmel végezte a feladatait. Nagy öröm volt számára, hogy egykori diákvárosába, Vácra kapta meg a püspöki kinevezését. Járta az egyházmegyét, megismerte a városi és a falusi emberek küzdelmeit. Ez inspirálta, hogy megtalálja a válaszokat a kérdéseikre. Beer Miklós püspök júniusban gyémántmisével ünnepelte pappászentelésének 60. évfordulóját.2026. július 2. csütörtök
Ottó
Azokban a napokban Mária útra kelt, és a hegyek közé, Júda egyik városába sietett. Belépett Zakariás házába, és köszöntötte Erzsébetet. Amikor Erzsébet meghallotta Mária köszöntését, szíve alatt megmozdult a...
Összes program »