CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Úrnapján, június 14-én szép szokást elevenítettek fel a fóti egyházközség tagjai, amikor az ünnepi szentmise előtt összegyűlve elkészítették, idén is, a hagyományos Úrnapi virágszőnyeget, az egység és az összetartozás jegyében.Az Úr Szent Testének és Szent Vérének ünnepén virágdíszbe öltöztették a fóti Szeplőtelen Fogantatás plébániatemplom előtti területet.
A családok, kicsik és nagyok, az egyházi csoportok valamint a baráti társaságok csatlakoztak és vasárnap mintegy kilencvenen álltak neki a munkának, reggel 5 órakor, hogy a tíz órás ünnepi szentmisére teljes pompába köszönthessék az Oltáriszentséget.
Sebők Sándor plébános atya a prédikációjában hitünk szent titkáról beszélt, és arról a kegyelemről, ami nekünk katolikusoknak megadatott, hogy az Eucharisztiában Jézus nekünk adta önmagát. Krisztus feláldozta magát értünk, hogy velünk maradjon a kenyérben és a borban. Ezt hagyta meg az apostoloknak: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre! Az ember értelme szomjas az igazságra, a szíve és a lelke a szeretetre. Jézus meg akar tanítani minket az igaz szeretetre, megtanít áldozattal szeretni. Az áldozathoz erő kell, ezért maradt itt Jézus, hogy erősítsen bennünket.
A plébános arra tanította a jelenlévőket, hogy a nagy kérdésekre a válasz nem a gondolatokban, ideológiákban érkezik hozzánk, hanem abban, hogy valaki azt mondja, hogy Te fontos vagy nekem, én érted és Neked élek. Így az ember meg tudja különböztetni a jót a rossztól, az igazat a hamistól.
„Az egység szentsége az Oltáriszentség, és akik Jézussal találkoznak, azokkal mi is találkozunk a szentáldozás során. Egységet teremt a közös munka is, mint a reggeli virágszőnyeg előkészítése” - zárta gondolatait Sebők Sándor.
Az ünnepi szentmise után az Eucharisztia iránti tisztelet nyilvános kifejezéseként körmenetben ünnepeltek a résztvevő hívek.
Hírbeküldő: Koródi-Nagy Edina
Képek: Drón felvétel, Fótinfo
A videóösszeállítást az alábbi linkre kattintva tekinthetik meg:
https://www.facebook.com/watch/?v=889990288164102
Váci Egyházmegye
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét2026. június 22. hétfő
Paulina
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ítélkeztek, olyannal fognak fölöttetek is ítélkezni, és amilyen mértékkel mértek, olyannal...
Összes program »