CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Nem tudták a betegeket látogatni, a megszokott formában, ebben az esztendőben az egyházmegyei beteglátogatók önkéntesei. Először az influenzajárvány állította meg a jószándékot, aztán még nehezebb idő következett a korona vírus miatt.Megálltunk Tereskén, hogy egyházmegyénk egyik legrégibb műemlékét, a falu román kori (többször átalakított) templomát megnézzük. Kovács Károlyné, Magdika kedves idegenvezetésével ismerkedhettünk a megszentelt épülettel. Különösen is aktuálissá tette látogatásunkat, hogy Szent László napján nézhettük a szent életét ábrázoló freskót.
A következő állomás már Szente volt. Az előzőhöz képest nem sokkal fiatalabb Szent Erzsébet tiszteletére emelt templomot Hadasné Maretta Magdolna mutatta be. Szentmisével emeltük fel lelkünket, hogy szeretteinket, betegeinket is Jézusnak ajánljuk. A szentmisén Keserű Konrád és Péntek Attila zenélt és vezette énekünket. A misét kórházlelkészünk, Artúr atya mutatta be.
Családi ebéd, beszélgetés követte a szentmisét a falu közösségi épületében. Megcsodáltuk a tavirózsákat és a levendula bokrokat. Elfogyasztottuk egymás süteményeit. Majd vendéglátóinknál kávéztunk és énekkel köszöntük meg az ebédet és az együttlétet.
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 26. péntek
János és Pál
Összes program »