CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola a járványhelyzetre tekintettel és a szakmai irányításért felelős minisztérium iránymutatásainak megfelelően, felelősséget érezve a Főiskola minden polgárának egészségéért a 2020-2021-es tanévet a hagyományos ünnepi tanévnyitó helyett bensőséges Veni Sancte szentmisével vezette be szeptember 7-én.Szent II. János Pál teremben gyülekeztek az elsőéves hallgatók, oktatók és dolgozók. Az ünnepségen jelen volt Selmeczi Zoltán, az Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatóságának (EKIF) főigazgatója, Inotai Gergely, Vác város alpolgármestere.
A Veni Sancte szentmisét Marton Zsolt megyéspüspök celebrálta Dr. Sánta János, főiskolai lelkész és Dr. Lovassy Attila tudományos rektor-helyettes koncelebrálásával. Orgonán Varga László, a Székesegyház karnagya működött közre.
A megyéspüspök szentbeszédében arról a Jézusról elmélkedett, aki minden helyzetben velünk tud lenni. A Vele való együttlétnek az a feltétele, hogy lelkünk és értelmünk ajtaját kinyissuk előtte. Jézus békét teremt és biztonságot ad számunkra, az Ő békéje lehetővé teszi, hogy jóban legyünk Istennel, embertársainkkal és önmagunkkal. „Ezzel a benső, nyugodt, szilárd, acélos békességgel szeretnénk kezdeni az új tanévet” – buzdította a jelenlévőket a főpásztor.
Majd a Gaudium et spes (Öröm és a remény) kezdetű II. Vatikáni Zsinat lelkipásztori konstitúciójára hivatkozva beszélt a katolikus pedagógusképzés jelentőségéről, amely sok kihívást tartogat a mai világban, de erős hittel és reménnyel a kihívásokkal bátran szembe lehet nézni. Homíliája végén arra kérte a fiatalokat hívják és fogadják be a Szentlelket, hogy húsvétra emlékeztető tanévkezdésük az év végére igazi pünkösddé váljon.
A szertartást követően Dr. Gloviczki Zoltán a Főiskola kijelölt rektorának biztató szavait, tanévnyitó gondolatait hallgathatták meg a jelenlévők. Majd az első éves hallgatók ünnepélyes fogadalomtétele következett. Az előmondó Tóth Emese Flóra első éves óvodapedagógus hallgató volt.
Az ünnepség végén a megjelentek közösen énekelték el a Himnuszt.
Szöveget összeállította: Bölönyi Gabriella
Forrás és fotó: AVKF
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét2026. június 23. kedd
Zoltán
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ítélkeztek, olyannal fognak fölöttetek is ítélkezni, és amilyen mértékkel mértek, olyannal...
Összes program »