CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A járvány második hullámának idején sokan feltesszük magunknak a kérdést: mit is tehetünk, hogy javuljon a helyzet? Legtöbbünknek van a koronavírus áldozatai között olyan személy akit ismertünk, vagy közelebbi barátaink, rokonaink közül fekszik valaki kórházban, akiért aggódni kell. A tudósok és az egészségügyi dolgozók, munkája, mindenkinek az elővigyázatossága és az önfegyelme mellett, amire szükség van: az imádság és a böjt!
Minden ember, azokat is akik nem keresztények, arra hívunk, hogy a maga módján csatlakozzon a karácsonyig tartó 40 napos böjti felhívásunkhoz (a vasárnap sosem böjti nap)! Magának a böjtnek a gondolata a szlovák püspököktől ered, külön is szép gesztus, ha mi is bekapcsolódunk!
Ezen felül a Mária Rádió hallgatói családja vállalkozzon arra, hogy mindent megtesz a koronavírusban elhunytak üdvösségéért! Nyerjünk teljes búcsút és ajánljuk fel minden egyes elhunytért. Ha jól körülnézünk, talán csak a Mária Rádió hallgatói családja az a közösség az országban, amelyik képes arra, hogy - amennyire rajtunk áll - a járvány következtében elhunyt minden egyes ember üdvösségéért megteszünk mindent, függetlenül attól, hogy az illető keresztény volt-e vagy járt-e templomba. Legyen ez a Mária Rádió hallgatói családjának a szolgálata amit megtesz a mai magyar társadalomért, hogy az is, aki nem hívő, tudhassa azt, hogy az ő hozzátartozójáért, vagy ha ő maga lesz a vírus áldozata, akkor külön személy szerint érte is valaki megtette, amit az ember üdvösségéért tenni lehet.
Az alábbi néhány ponttal mindenki hozzájárulhat a járványhelyzet javulásához:
1. Novemberben ajánljuk fel a teljes búcsút egy koronavírusban elhunyt lelki üdvéért
Egy nagyon szép gesztus és egyben hatalmas segítség lehet, ha a teljes búcsút felajánljuk egy olyan testvérünkért, aki a koronavírus áldozatává vált. A teljes búcsú elnyerésének pontos részleteit a felsorolás után felsoroltam.
Ide kattintva tudja jelezni, hogy csatlakozott kezdeményezésünkhöz!
2. Újraindítottuk imahátterünket a járvány megfékezéséért
Hitünk szerint az egyik legfontosabb, amit tehetünk az, hogy imádkozunk. Imádkozunk a járvány megfékezéséért, a betegek állapotának javulásáért és a koronavírus áldozatainak lelki üdvéért.
3. Szigorú böjtöt javaslunk karácsonyig
A szlovák püspökök kezdeményezéséhez kapcsolódjunk be mi is! A böjt részleteiről lejjebb találhat további részleteket. Amellett, hogy orvosok is ajánlják a böjtöt, jellemileg is kiemelkedő szerepe van, hiszen fegyelmezettségre tanít, ami a jelenlegi helyzetben az egyik legfontosabb dolog.
Ide kattintva tudja jelezni, hogy csatlakozott a böjthöz!
4. Mozogjunk rendszeresen, figyeljünk a C és D vitamin bevitelre és tartsuk be a szabályokat
Bizony sokszor kellemetlenségekkel járnak a szigorodó szabályok, mégis fontos, hogy betartsuk Őket, hiszen nem csak magunkért, de a környezetünkben élőkért, sőt a velünk együtt utazó testvéreinkért is felelősek vagyunk. A rendszeres mozgással és a fokozott vitamin bevitellel erősíthetjük immunrendszerünk, a szabályok betartásával pedig megelőzhetjük a vírus további terjedését!
5. Adjunk hálát az örömteli, pozitív dolgokért melyeket a járványidőszak alatt kaptunk
Rengeteg negatív hozadéka van a koronavírusnak, ezért hajlamosak vagyunk megfeledkezni azon eseményekről, melyekért hálát adhatunk az Úrnak. Javaslom, hogy minden nap csupán néhány percet szakítsunk arra, hogy felsoroljuk az adott nap számunkra örömteli perceit. Ez segít a félelem és a szorongás legyőzésében is, mely szintén immunerősítő!
A teljes búcsú felajánlása egy koronavírusban elhunytért:
Feltételei:
Szentgyónás (a kegyelem állapotában minden nap egyszer teljes búcsút lehet nyerni, újabb szentgyónás nélkül is).
Szentmisén való részvétel szentáldozással (a kötelezőn felül, vagyis egy hétköznapi, vagy szombati szentmisére kell elmenni).
Nem ragaszkodunk sem súlyos, sem bocsánatos bűneinkhez!
Imádság a pápa szándékára (Hiszekegy, Miatyánk, Üdvözlégy Mária)
Ezeken felül még egy feltételt kell teljesíteni:
- VAGY egy templom búcsúnapján a templomot meglátogatni, és ott imádkozni (Hiszekegy, Miatyánk, Üdvözlégy).
- VAGY bárhol és akár minden nap fél órás szentségimádást tartani egyénileg, vagy fél órán át a Szentírást elmélkedve olvasni, vagy KÖZÖSSÉGBEN egy teljes (5 tized) rózsafüzért elimádkozni.
A szigorú böjt részletei:
Karácsonyig péntekenként szigorú böjtöt tartunk, mint hamvazószerdán és nagypénteken, de egyéb napokon is gyakorolhatjuk a böjt egyéb formáit is: egy nap kenyéren és vízen, lemondhatunk a médiáról egy napra, vagy akár az édességeket mellőzzük, esetleg tartózkodunk a fölösleges szavaktól, csúnya beszédtől, pletykáktól.
Jó egészséget és a Szűzanya áldását kívánva, szeretettel:
Lukovits Milán atya
a Mária Rádió műsorigazgatója
A váci székesegyház karnagya, Varga László atya nevét szinte mindenki ismeri. Évtizedek óta vezeti az idén hetvenéves Szent Cecília Kórust, emellett hetente műsort szerkeszt a Katolikus Rádióban, az OMCE központi igazgatója és zenei vezetője a Magyar Liturgikus és Egyházzenei Intézetnek. A zene iránti szeretete hamar kitűnt, gyermekkorában Budapesten kántorképzőbe járt, majd pappá szentelése után diplomáit az OMCE Karnagyképzőn és a Zeneakadémián szerezte. Szakterületei az egyházzene, karvezetés és a zeneszerzés.
A magyar és a romániai katolikus püspöki konferenciák állandó tanácsai november 25–26-án Vácon tartották meg soron következő találkozójukat. Szerda reggel a szentmise főcelebránsa Erdő Péter bíboros, prímás volt a Nagyboldogasszony-székesegyházban, majd a főpásztorok meglátogatták a gödi Búzaszem Iskolát. A Magyar Kurír tudósítását közöljük.
Mit jelent számunkra az ünnep, mit tekintünk ünnepnek és hogyan készülünk az ünnepeinkre? Gyerekek, fiatalok és idősek találkozása egy-egy vasárnapi ebéden, a közös születésnapokon, húsvétkor és karácsonykor olyan összetartó erővé válik, amely minden fáradtságot, zsúfoltságot, rumlit megér, állítja a Csillag házaspár a Lélekjelenlét podcast adásában. Király Eszter vendége Csillag Péter a Molnár C. Pál Műterem Múzeum vezetője és a hagyaték a gondozója, állandó diakónus és felesége Éva hitoktató, gyermekkönyvfordító. A házaspár több mint 40 éve él boldog házasságban, hat gyermekük és 17 unokájuk van.
A Váci Egyházmegye Hitoktatási Bizottsága idén is interaktív meglepetéssel készült minden korosztály számára. A négy hetes adventi időszak minden napján kinyíló ablakokban érdekes, aktuális és hasznos tartalmak várnak: történetek, játékok, elmélkedések, versek, imák, videók, meghökkentő írások és gyakorlatok, amelyek segítenek jobban megérteni létezésünk lényegét, emberi működésünket és környezetünket, valamint rámutatnak Isten és az ember kapcsolatának csodálatosságára.
A könyvtáralapító Peitler Antal József püspök előtt tisztelegve KÖNYVTÁR – KÖNYVEK – EMBEREK címmel jubileumi konferenciát szervezett alapításának 150. évfordulója alkalmából a Váci Egyházmegyei Könyvtár. A konferencián neves könyvtárosok, történészek, irodalomtörténészek, muzeológusok és levéltárosok járták körbe a könyvtár létrejöttében, gyűjteményének gondozásában, gazdagításában jelentős szerepet vállalt püspökök, papok, szerzetesek életútját, a könyvtári állomány gyarapításának, megőrzésének, rendszerezésének jelentős eseményeit. Az eseményhez kapcsolódóan emléktáblát avattak az alapító püspök tiszteletére.2025. december 7. vasárnap
Ambrus
Abban az időben: Keresztelő János megjelent Judea pusztájában, és így tanított: „Térjetek meg, elközelgett a mennyek országa!” Ő volt az, akiről Izajás próféta ezt mondta: A pusztában kiáltónak szava:...
Összes program »