CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepe minden esztendőben elénk állítja a magyar királylány példáját, akit a felebaráti szeretet szentjeként ismert meg az egész világ. Az előző évek hagyományához híven, idén is osztottak Erzsébet kenyereket a Katolikus Karitász jóvoltából. A járványhelyzetre való tekintettel nem hívhatták be az önkénteseket a közös ünneplésre, így online formában kapcsolódhattak be Marton Zsolt megyéspüspök kenyérszentelési szertartásába.„A váci karitászközpontba a Lipóti Pékségtől 2020. november 21-én reggel érkezett meg 2500 darab kenyér, melyet 23 karitászcsoport segítségével juttattunk el a rászoruló családoknak, a liturgián résztvevők körében is szétosztásra kerültek az Erzsébet-kenyerek” – tájékoztatott Fieszl Csaba, a Váci Egyházmegyei Karitász igazgatója.
A megyéspüspök a Példabeszédek könyvéből, a derék asszonyról olvasott, akinek értéke a gyöngy értékét messze meghaladja. Majd ehhez kapcsolódva Szent Erzsébet életútjáról elmélkedett. A Szent példája sok évszázad elmúltával ma is elevenen hat, aminek oka Erzsébet odaadó istenszeretetében és segítőkészségében rejlik.
A váci székesegyházban megtartott szertartás keretében a megyéspüspök megáldotta az Erzsébet kenyereket, melyek ezután szétosztásra kerültek a rászorulók között.
A Váci Egyházmegyei Karitász, évről-évre Szent Erzsébet díjjal köszöni meg önkénteseinek a rászorulókért végzett áldozatos, karitatív szolgálatát. A főpásztor idén három „derék asszonyt” emelt ki a karitász önkénteseinek sorából: Budai Lászlónét - a Dunakeszi Karitászcsoport alapító tagját, Maczó Jánosnét - a Dunaharaszti Karitászcsoport alapító tagját, valamint Ribai Lászlónét - a Diósjenői Karitászcsoport alapító tagját.
A díjakat ezúttal a díjazottak plébánosai adták át ünnepi szentmise keretében. Isten áldása kísérje az önkéntes segítőket!
Bölönyi Gabriella
Forrás és fotó: Váci Egyházmegyei Karitász
A Váci Egyházmegye ezer éves fennállásának ünnepe öröm minden ember számára, aki az egyházmegye területén él. Úgy gondoltuk, hogy ez a mondat nem pusztán szófordulat, és ha valóban komolyan akarjuk venni, akkor ebből a jubileumi örömből nem zárhatjuk ki azokat a keresztény testvéreinket sem, akikkel – bár az egyházmegye területén élnek – nem találkozhatunk a templomainkban, a közösségi termeinkben, de még az utcán vagy a boltban sem. Vagy ha mégis ilyen helyen futnánk össze velük, lehet, meg is ijednénk. Szürke nadrágjukban, tyúklábmintás ingükben igen furcsa látványt nyújtanának, de azonnal rájuk ismerhetnénk: fogvatartottak.
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.2026. június 23. kedd
Zoltán
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne vessétek oda a szent dolgokat a kutyáknak, és ne szórjátok gyöngyeiteket a sertések elé, hogy lábukkal el ne tapossák azokat, és megfordulva, szét ne tépjenek titeket is....
Összes program »