CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Ismét a váci Piarista Kilátó Központban szervezték meg az egyházmegyés papok és a diakónusok számára a rekollekciót. 2020. november 24-én, az elsőhöz hasonló keretek között, online formában kapcsolódtak az atyák az online térhez, hallgatták meg az előadásokat, melyekre reflektálhattak és feltehették kérdéseiket is az elhangzottakkal kapcsolatosan.A megnyitót és a püspöki köszöntéseket követően Erdő Klára a Bízd Rá Magad! honlap bemutatóját kísérhették figyelemmel, majd Gyermekvédelmi kérdések az Egyházban címmel Roska Péter – morálteológus atya, Rudán Mária – pedagógus, gyermekvédelmi tanácsadó, Baráth Gáborné Éva – orvos, mentálhigiénés szakember előadásait hallgatták meg.
Az egyházmegyei gyermekvédelmi jelzőrendszerről Molnár Zsolt atya beszélt, utána Molnár Ferenc Az állandó diakonátus modelljei címmel tartott előadást.
A délelőtt folyamán két új egyházmegyei munkatárs mutatkozott be: Gloviczki Zoltán, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora, és Selmeczi Zoltán az Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatóságának főigazgatója.
Marton Zsolt megyéspüspök és Ménesi Balázs gazdasági és humán erőforrás főigazgató a papi nyugdíjreformról, valamint a vírus okozta nehézségek áthidalásához nyújtott egyházmegyei segítségről beszéltek. A program végén Varga Lajos segédpüspök összefoglalta az elhangzottakat és reflektált a nap eseményeire.
A délelőtt folyamán az előadók várták a témák kapcsán az atyák visszajelzéseit és kérdéseit, amelyeket megválaszoltak – az első rekollekcióhoz hasonlóan – a már ismert módon, sms-ben. A rendezvény moderátora Paszternák Tamás püspöki titkár volt.
Bölönyi Gabriella
Fotó: Obreczány Éva
Váci Egyházmegye
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 26. péntek
János és Pál
Összes program »