CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepe minden esztendőben elénk állítja a magyar királylány példáját, akit a felebaráti szeretet szentjeként ismert meg az egész világ. Az előző évek hagyományához híven, idén is osztottak Erzsébet kenyereket a Katolikus Karitász jóvoltából. A járványhelyzetre való tekintettel nem hívhatták be az önkénteseket a közös ünneplésre, így online formában kapcsolódhattak be Marton Zsolt megyéspüspök kenyérszentelési szertartásába.
A családok, idősek, egyedülállók mellett áll a Katolikus Karitász az idei adventben is, de a koronavírus miatt több nagy rendezvényen, karácsonyi vásáron sem tud részt venni szervezet. A Karitász november 20-án indítja el országos segélyprogram-sorozatát „Tárjátok ki a szíveteket” címmel, amely során adománygyűjtést hirdet, és rászoruló családokat segít a téli időszakban és karácsonykor.
Huszonegyedik alkalommal adta át a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a Szent Erzsébet rózsája-díjat. A kitüntetésre javasoltak közül ebben az évben Dr. Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek ajánlása alapján, Dr. Szarka Miklósnét, a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegyei Karitász sükösdi önkéntesét választották ki a testület tagjai.
A koronavírus-járvány második hullámában, hazánkban ismét veszélyhelyzet lépett érvénybe. Törekszünk naprakész tájékoztatást nyújtani a szentmisék közvetítéséről, hogy azok a hívek, akik betegség vagy veszélyeztetettség miatt nem vehetnek részt a liturgiákon, megerősítést, vigasztalást és bátorítást nyerjenek.2026. június 24. szerda
Iván
Amikor elérkezett Erzsébet szülésének ideje, fiúgyermeket szült. Szomszédai és rokonai meghallották, hogy milyen irgalmas volt hozzá az Úr, és együtt örült vele mindenki. A nyolcadik napon jöttek, hogy körülmetéljék...
Összes program »