CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Március 22-én, kedd este admissziót ünnepeltek a Központi Szeminárium kispapi kápolnájában. Az admisszió (vagy más néven jelölés) egy liturgikus szertartás, amelynek révén az Egyház az állandó diakonátusra vagy az áldozópapságra készülőket a szentelés előtt a jelöltek közé felveszi. Egyházmegyénkből két papnövendék, Szabó Gábor és Urbán Gábor is megkapták jelölésüket. Rajtuk kívül még Bakos Áron, Szarka Zoltán és Szlama Ákos papnövendékek admissziójára került sor.
Március 19-én ünnepélyes liturgia keretében áldotta meg Marton Zsolt váci megyéspüspök a felújított egykori ferences, szolnok-belvárosi Szentháromság-templomot és rendházat. A nagyszabású munkálatok során nemcsak a külső homlokzat újult meg, hanem a templom belső is, valamint bővítették az urnatemetőt.2026. június 28. vasárnap
Irén és Levente
Abban az időben Jézus ezt mondta apostolainak: Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi föl a keresztjét és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki megtalálja életét, elveszíti azt, de...
Összes program »