CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Húsvét előtt, Nagyböjtben, minden hívő ember felkészíti lelkét a húsvéti csodára, Jézus feltámadására. Idén Varga László zeneigazgató atya ifi hittanosaival kaptunk lehetőséget, hogy a Váci Székesegyházi Kórusiskola tanulóinak segítsük a lelki felkészülését, illetve ezáltal mi is közelebb kerüljünk az ünnephez.Nagyszerdán, március 28.-án, került sor a zarándoklatra, mely alkalomból Márianosztrára látogattunk el. Igyekeztünk a gyerekeknek maradandó élményt adni, így a húsvéti ünnepkör eseményeit játékosan közelítettük meg.
Legelőször Hamvazószerda napjára „látogattak” a gyerekek, ahol egy kincskeresős játék után a megtalált darabokból egy kis útravalót kaptak a kirakott idézet és kép által. A mozgás életünk fontos része, a kisgyerek egyébként is nagyon szeret szaladgálni, ezért ezután egy akadálypályán mutatták meg gyorsaságukat és ügyességüket.
Virágvasárnapra emlékezvén csoportonként eljátszották Jézus bevonulását Jeruzsálembe, ezáltal ez az esemény még közelebb kerülhetett hozzájuk.
A sok mozgás után biztosan megéheztek a gyerekek, így a következő állomáson - ha éhségüket nem is teljesen csillapította, de az utolsó vacsora hangulatát keltve - különböző zöldségek és gyümölcsök kóstolása következett, de nem is akárhogy: mindenkinek csukott szemmel kellett kitalálnia, hogy mit kapott.
Már majdnem a húsvéti ünnepkör végére érünk, elértük a szent három nap második napját, Jézus keresztre feszítésének és halálának pillanatát. Imákkal és énekekkel emlékeztünk a Nagypénteken történtekre.
Jelképesen mindenki magára vette a saját keresztjét, és azzal a teherrel haladt tovább a zarándoklaton, mígnem elérkezett a várva várt pillanat: Húsvét vasárnapja. A terheket lerakva, felszabadultan játszottunk együtt, ünnepelve Krisztus feltámadását.
Napunkat szentmisével koronáztuk meg a Márianosztrai bazilikában.
Kucsera Boglárka, ifi hittanos
Fotókat készítette: Szentkuti Roland, Makk Dániel, Pálfi Zsuzsanna
Váci Egyházmegye
A PüspökVác Rendezvényközpont adott otthont a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Családbizottsága által harmadik alkalommal megszervezett „Melléjük szegődöm” országos időspasztorációs csoportok mentorai tréning záróhétvégéjének. A záró szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök, az MKPK Családbizottságának elnöke mutatta be június 14-én. A Magyar Kurír cikkét közöljük.
Pappá szentelése alkalmából Naim Dánielt ismerhetik meg. Gyerekkorában költözött a családja Kanadába, ott nőtt fel és kezdett kosárlabdázni. Egy sérülés kettétörte a sportkarrierjét, de egyben új utakat nyitott meg előtte. Ez az út vezette a papsághoz. A Példabeszédek könyvéből választott jelmondata is erről tanúskodik: Boldogok, kik megtartják utaimat.
Június 13-án a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban Marton Zsolt megyéspüspök áldozópappá szentelte Babinszki Tamás, Dobay Miklós és Naim Raszul Dániel átmeneti diakónusokat és szerpappá szentelte Serfőző Zoltán szeminaristát. A szentmisében koncelebráltak dr. Beer Miklós nyugalmazott váci megyéspüspök és dr. Varga Lajos nyugalmazott segédpüspök, valamint a Váci Egyházmegye papjai.
Úrnapja alkalmából Marton Zsolt váci püspök ünnepi szentmisét mutatott be a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban. A főpásztor szentbeszédében hangsúlyozta, hogy az Eucharisztia a katolikus hit központja, amelyben Jézus Krisztus valóságosan jelen van, és amely táplálja a hívők lelki életét. Arra buzdított, hogy az örömhír tanúságtevői legyünk, életünk középpontjába helyezzük Krisztust, és váltsuk életté az evangélium üzenetét.
A Katolikus Karitász adománygyűjtést indít a Fülöp-szigeteken történt pusztító földrengés áldozatainak és károsultjainak megsegítésére. 2026. június 8-án 7,8-as erősségű földrengés rázta meg Mindanao déli részét. A rengés több településen rendkívül erős intenzitású földmozgást okozott, a hatóságok pedig cunamiriadót rendeltek el, amely miatt kilenc tartomány part menti közösségeit evakuálták. A Katolikus Karitász felhívását közöljük.2026. június 17. szerda
Alida és Laura
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: „Vigyázzatok! Jótetteitekkel ne hivalkodjatok az emberek előtt, mert így a mennyei Atyától nem kaptok értük jutalmat. Amikor tehát alamizsnát adsz, ne kürtöltess magad...
Összes program »