CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» PROGRAMOK »
Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök ebben az évben ünnepli pappá szentelésének 25 évfordulóját - A főpásztor ezüstmiséjére hív bennünket„Ha szeretjük egymást, Isten bennünk él” (1Jn 4,12). Az ezüstmisés Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök hálaadó szentmisét mutat be: szülőfalujában Csesztvén, 2019. június 16-án, vasárnap 15.00 órakor, beszédet mond dr. Beer Miklós váci megyéspüspök.
A püspök atya jelmondata: JESUS EST RESURRECTIO ET VITA – Jézus a feltámadás és az élet
Palánki Ferenc megyéspüspök 1964. március 11-én született Balassagyarmaton és Csesztvén nevelkedett. Érettségi után a győri Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskolán szerzett üzemmérnöki diplomát. Teológiai tanulmányait Esztergomban végezte, ahol 1994. június 18-án pappá szentelték.
Szolgálati helyei: 1994 és 1996 között káplán volt Balassagyarmaton. 1996-tól 2000-ig Dorogházán plébános, ugyanitt 1999-től 2000-ig kerületi esperes. 2000-től 2005-ig Püspökszilágyon szintén plébánosként szolgált. 2000-ben licenciátusi fokozatot szerzett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Kánonjogi Intézetben. 2005 és 2010 között a váci Borromeo Szent Károly Szeminárium spirituálisaként végezte szolgálatát. 1999-2010-ig a Váci Püspöki Bíróság munkájában vett részt. 2010. augusztus 1-jétől a püspöki kinevezéséig a budapesti Központi Papnevelő Intézet spirituálisa volt.
2010. december 27-én XVI. Benedek pápa az Egri Főegyházmegye segédpüspökévé nevezte ki, és számára a fidolomai címzetes püspöki címet adományozta. Püspökké szentelték 2011. február 26-án az Egri Bazilikában. Ezt követően érseki helynöki kinevezést kapott Miskolcra, ahol 2011. augusztus 1-jétől a Mindszenti egyházközség plébánosaként szolgált. 2013-2015-ig az Egri Főegyházmegye általános helynöke.
Ferenc pápa 2015. szeptember 21-én kinevezte Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye püspökévé. Püspöki beiktatása 2015. november 14-én Debrecenben a Szent Anna-székesegyházban volt.
Forrás és kép: Örömhír Sajtóiroda
Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye
Váci Egyházmegye
2026. március 23. és szeptember 27. között a székesfehérvári Szent István Király Múzeum ad otthont a TOTUS TUUS – „Teljesen a Tiéd” című egyedülálló kiállításnak, amely Szent II. János Pál pápa életét, örökségét és a történelemre gyakorolt hatását mutatja be. A tárlat annak a pápának állít emléket, aki a kereszténység történetében a második egyházi vezető, aki nem Itáliában született és az első és máig egyetlen, aki Közép-Kelet Európából érkezve foglalta el Szent Péter trónját.
Június 28-án, immár ötödik alkalommal rendezik meg a nyáreleji Dicsőítő Sziget fesztivált Szigetmonostoron. A szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök mutatja be, amelyet táncház követ cigány dicsőítő énekekkel. A főprogram mellett folyamatos közbenjáró dicsőítés folyik majd a Szentháromság-templomban, ahol különböző zenei csapatok adják egymásnak a stafétát Isten szünet nélküli dicsőítésében.
Szent Péter és Szent Pál apostolok főünnepén az Egyház két olyan alapvető szentet ünnepel, akiknek az élete és küldetése örökre meghatározta a kereszténység arculatát.
Időpont: 2026. június 29. – július 3.
Idén nyáron ismét megnyitja kapuit az "Embert a fedélzetre!" egyházmegyei tábor, ahová várunk minden olyan 10 és 20 év közötti plébániai életben elkötelezett fiatalt és ministránst, aki szeretne egy támogató közösségben kikapcsolódni és lélekben is megerősödni.2026. június 28. vasárnap
Irén és Levente
Abban az időben Jézus ezt mondta apostolainak: Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi föl a keresztjét és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki megtalálja életét, elveszíti azt, de...
Összes program »