
Idén július 8. és 12. között került sor a jubileumi oratórium-hittantáborra, amely Bag és Hévízgyörk települések közötti összetartozás és béke jegyében került megrendezésre. Az alábbiakban Pintér-Tóth Katalin hitoktató beszámolóját olvashatják.
A tábor célja az, hogy a gyerekek megtanuljanak a krisztusi közösség mintájára élni, leküzdve az ellentéteket és erősítve a szeretet kötelékeit. Az oratórium a Szalézi lelkiségi mozgalom, Don Bosco példáját követve, szellemiségben gazdag programokkal várta a résztvevőket. Fontosnak tartjuk, hogy már gyermekkorban megtanuljuk: az ellentétek helyett békében éljünk közösségeinkben és a teremtett világban, védve a természet Isten adta szépségeit. A hittantáborban Don Bosco álmát szeretnénk megvalósítani, hogy minden gyermek boldog és teljes életet élhessen a hit és szeretet jegyében.
Az egy héten át zajló programok során célunk volt, hogy a gyerekek között barátságok, a szervező fiatalok között pedig lelki közösség alakuljon ki, ahol mindenki megtanulja egymást megbecsülni. Hittantáborunk szentmisével kezdődött és zárult, melyek ünnepi keretek közé helyezték a tábor eseményeit, és megszentelték közös időnket. Ezek a szentmisék mélyebb lelki élményt nyújtottak mindenkinek, és megerősítették közösségünket a hitben és szeretetben.
Az idei Don Bosco oratórium témája: „Mit álmodik az Isten?”. Programjaink során arra kerestük a választ, hogy miként élhetünk úgy, hogy megvalósítsuk Isten álmát a világban. Isten álma egy olyan világ, ahol szeretet, béke és összetartozás uralkodik. A gyerekek és fiatalok különféle tevékenységek, lelki programok és közösségi játékok során fedezték fel, hogy Isten álma a szeretet, a béke és az összetartozás, melyek megvalósításával boldog és teljes életet élhetünk. Hogyan tudjuk megvédeni a világ szépségeit, amit az Isten teremtett?
- Természetvédelem: Tartsuk tiszteletben és óvjuk a természetet, minimalizálva a szemetelést és az ökológiai lábnyomunkat
- Fenntarthatóság: Használjunk fenntartható forrásokat, és támogassuk az újrahasznosítást.
- Közösségi részvétel: Vegyünk részt közösségi eseményeken és programokon, amelyek a környezet védelmét szolgálják.
- Oktatás: Tanítsuk a gyerekeket és fiatalokat a környezettudatosságra, hogy felelősségteljes felnőttekké váljanak.
- Lelki fejlődés: Imádkozzunk és elmélkedjünk a teremtett világ szépségeiről, és keressük Isten akaratát a mindennapi életünkben.
Köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult ahhoz, hogy ez a tábor felejthetetlen élményt nyújtson a gyerekeknek!
A Váci Egyházmegyében idén összesen 162 nyári napközis, hittanos, gyermek, ifjúsági vagy családos tábor valósul meg több mint 9000 fő részvételével. A táborokat az egyházmegye 127 millió forinttal támogatja.
|