CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Fennállásának 20. évfordulója alkalmából a salgótarjáni Jó Pásztor Katolikus Óvoda rajzpályázatot hirdet óvodások számára.
Pályázati feltételek:
A pályázatra egy gyermek egy alkotást küldhet be. A pályázaton a Váci Egyházmegye katolikus óvodáiba járó gyermekek vehetnek részt. A beérkezett alkotásokból kiállítást rendezünk.
A versenyben kizárólag az A4-as méretű alkotások kerülnek elbírálásra! A művek elkészítéséhez bármilyen anyag, illetve technika használható (ceruza, zsírkréta,vízfesték, ragasztás…. stb.).
A pályázatra az eredeti példányt szükséges beküldeni, elektronikus formában leadott pályamunkákat nem fogadunk el.
A pályaművek hátoldalán pontosan és olvashatóan szerepelnie kell a következő adatoknak:
- az alkotás címe,
- a gyermek teljes neve, életkora,
- a gyermek óvodájának neve, címe, telefonszáma,
- a szülő vagy gondviselő neve, telefonszáma és e-mail címe.
Nevezési díj nincs!
Az alkotásokat zárt borítékban a következő címre kérjük postán vagy személyesen eljuttatni:
Jó Pásztor Katolikus Óvoda
3100 Salgótarján Damjanich út 5.
A rajzok beérkezésének időpontja: 2013. április 05. (péntek)
A díjazottak értesítése: 2013. április 15.(hétfő)
Az eredményhirdetés időpontja: 2013. április 20 ( szombat) 15 óra
Helye: SKÁID Gagarin Tagintézménye 3100 Salgótarján József A. u.2.
Telefon: 32/ 513-135 vagy 06-30-694 4589
Felelős szervező: Marcsok Nikoletta
E-mail: marcsokn@freemail.hu
Marton Zsolt megyéspüspök a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban mutatta be a nagyszombati húsvéti vigília szertartását, amelyen a Váci Egyházmegye szeminaristái biztosították az asszisztenciát. A főpásztor szentbeszédében a Római levél gondolatait emelte ki a keresztségben új életre támadt emberről hangsúlyossá téve ezúttal a húsvéti szertartásban megújított keresztségi fogadalmakat.
Nagypéntek az egyházi év legcsendesebb napja: Jézus elítélésének, keresztútjának, halálának és temetésének napja. Az Egyház – ősrégi hagyomány alapján – ezen és a következő napon egyáltalán nem mutat be szentmiseáldozatot. Arra a napra emlékezünk, amikor maga az örök Főpap mutatta be áldozatát a kereszt oltárán. A Jézust jelképző oltár teljesen dísztelen: nincsen rajta sem kereszt, sem terítő, sem gyertya. A nagypénteki szertartást Marton Zsolt megyéspüspök vezette a váci Nagyboldogasszony-székesegyházban. Az asszisztenciát a Váci Egyházmegye szeminaristái biztosították.
A nagycsütörtök esti liturgiában az utolsó vacsora felidézésével az eucharisztia alapítására emlékezünk, amikor Jézus maga köré gyűjtötte tanítványait. Az ünnepi szentmisét Marton Zsolt megyéspüspök mutatta be a Nagyboldogasszony-székesegyházban. Az asszisztenciát a Váci Egyházmegye szeminaristái biztosították.
Április 2-án délelőtt tartotta Marton Zsolt a hagyományos olajszentelési szentmisét Vácon, a Nagyboldogasszony-székesegyházban. Az egyházmegye papsága mellett a hívek is szép számban vettek részt az ünnepi szentmisén, amelyen a betegek és a katekumenek olaját, valamint a szent krizmát áldotta meg a főpásztor.2026. április 5. vasárnap
Vince
A hét első napján, kora reggel, amikor még sötét volt, Mária Magdolna kiment a sírhoz. Odaérve látta, hogy a követ elmozdították a sírtól. Erre elfutott Simon Péterhez és a másik tanítványhoz, akit Jézus szeretett,...
Összes program »