CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
2017. szeptember 9-én, szombaton 10 órakor együtt ünnepeltük a közelmúltban felújított Kisboldogasszony templomban, a templomszentelés 75. évfordulóját, dr. Beer Miklós, a Váci Egyházmegye püspöke és Urus Attila plébános együtt misézésével.Megtöltöttük a templomot, vidáman énekeltünk együtt a turai kántorral és meghatódva hallgattuk lánya és menye Ave Maria énekét. Püspök atya közvetlenségét nemcsak a szentmise előtti és utáni beszélgetésekben, hanem a nagyszerű prédikációban is megtapasztalhattuk:
Őrizzük az örökséget, melyet őseiktől kaptunk. Nemcsak a templomot, az épületeket, hanem a hitet, a magyar és vidéki, köz(ös)ségi kultúrát, amely nélkül nincs jövője hazánknak. A most restaurált és megáldásra kerülő nagyszerű oltárkép, közös édesanyánk, Mária példája is erre tanít mindannyiunkat, akár itt, ebben a csodálatos környezetben, vagy távolra kerülve szorgalmasan, becsületesen élünk, s hazajárunk, hogy együtt legyünk.
12 órától az önkormányzati szervezésű Falunap a kultúrháznál (több falu készítette ebéd, motoros bemutató, népzene és tánc, gyermekfoglalkoztatás,...) nagyon sikeres és látogatott volt. A jövő évi Világtalálkozó Évkönyve számos képpel és ismertetővel fogja ismertetni.
Öröm volt, hogy az ünneplés részeként számosan megtekintették a közülünk való Bakallár József csodálatos (állandó) festménykiállítását a Plébánián.
Őrizzük és adjuk tovább örökségünket, lelki, szellemi és tárgyi értékeinket! Isten áldjon mindnyájunkat!
Forrás: http://www.cserhatszentivan.com/emlekszel/imainkbol/
Váci Egyházmegye
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 28. vasárnap
Irén és Levente
Abban az időben Jézus ezt mondta apostolainak: Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi föl a keresztjét és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki megtalálja életét, elveszíti azt, de...
Összes program »