CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
2017. szeptember 16-án a Magyarországon szolgálatot teljesítő, külföldről érkezett misszionáriusok találkoztak Vácott.
A közös együttlétet immáron nyolcadik alkalommal szervezte meg Benvin Sebastian Madassery verbita szerzetes, a Pápai Missziós Művek magyarországi igazgatója. Minden évben valamelyik egyházmegyében jönnek össze azért, hogy személyesen találkozzanak egymással, közösen dicsérjék a Jóistent és kicserélhessék tapasztalataikat. Az idei összejövetelnek a váci Püspöki Palota és a Székesegyház adott otthont, a házigazda szerepét pedig Dr. Beer Miklós megyéspüspök töltötte be.
A misszionáriusok együtt érkezett busszal a Püspöki Palotába, ahol a főpásztor köszöntötte őket, majd Alberto Bottari de Castello Magyarország apostoli nunciusa tartotta meg előadását.
Az együttlét legszebb része az apostoli nuncius, a megyéspüspök és Sebastian atya közösen bemutatott szentmiséje volt, amelyen a misszionáriusok nem csak lelkükkel és értelmükkel voltak jelen, hanem lelkes, közös énekeikkel is dicsőítették az Úristent.
A liturgiát követően, a program közös ebéddel folytatódott, majd a találkozó egy városi sétával ért véget, amelynek során néhány templomba is betértek az evangélium terjesztői.
Fotó: Jantsky Viktória
Szöveg: Bölönyi Gabriella
Váci Egyházmegye
2026. július elején befejeződött a szolnoki Szentháromság templom szentélyének felújítása. Február óta a szentmisére érkezőket a szentélyben állványrengeteg fogadta. Restaurátorok dolgoztak a szentély újra festésén, hogy a hívő közösség nagyvonalú adakozásának köszönhetően méltó, barokk hangulatú díszítést kapjon az épület belső tere. Gáll-Csepeli Anikó beküldött írását olvashatják.
Hogyan teljesedhet be igazán egy házasság, hogyan teljesülhetnek azok az ígéretek, amiket egy pár egymásnak, Isten színe előtt az oltárnál megfogad. Menthető-e minden kapcsolat, és ha igen, akkor hogyan? Hogyan lehet visszatalálni egymáshoz akkor, amikor nagyon távolra sodródtunk? Nem szokványos Rózsa Mariann és Rózsa Attila története, négyszer mondták ki az igent egymásnak. A Lélekjelenlét 32. ádásában velük beszélgetett Király Eszter.
A váci Szent Hedvig Idősek Otthonában július 21-én ünnepeltük névadónk, és egyben a Dunakanyar védőszentje, az Anjou-királylány, Szent Hedvig emléknapját. Az intézmény lakói és dolgozói ünnepi szentmisével, valamint színes programokkal emlékeztek meg a szentről, akinek gondoskodó szeretete mindmáig példaként szolgál otthonunk mindennapjaiban. A Szamaritánus Szolgálat beszámolóját szerkesztve adjuk közre. 2026. augusztus 3. hétfő
Hermina
Amikor (a kenyérszaporítás után) mindnyájan ettek és jóllaktak, Jézus mindjárt megparancsolta tanítványainak, hogy szálljanak csónakba, menjenek át előtte a túlsó partra, miközben ő elbocsátja a tömeget. Amint...
Összes program »