CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Az Ars Sacra fesztivál rendjéhez igazodva, szeptember harmadik szombatján, hetedik alkalommal került megrendezésre a Nyitott Templomok Napja Váckisújfalun.
A csepergő eső ellenére már nyolc órakor kinyíltak a Szent András titulusára felszentelt templom kapui. Sorban érkeztek az egész napi teendők segítői; sátrat állítottak, üstházat hoztak, asztalokat és padokat cipeltek, vagy éppen hagymát és krumplit hámoztak az ebédhez.
Az eddigi rendezvényektől eltérően, szentmisével ünnepeltük a napot 10:00 órától, amely első részében tartottuk meg a termés megáldási litániát, amire nálunk emberemlékezet óta nem volt példa.
Tisztelettel felkértük erre az alkalomra Balogh Péter Piusz O.Praem. a Gödöllői Premontrei Perjelség kormányzó perjelét, hogy segítsen a papi szolgálat megoldásában.
Rövid gondolkodási idő után tudatta, személyesen ő maga, Piusz atya celebrálja a szentmisét, majd meghallgattuk előadását a premontrei rend alapítójáról, Szent Norbertről, valamint betekintést kaptunk a rend mai életébe, Nagyváradtól Jászóig, Gödöllőn át Zsámbékig.
A reggeli borongás után az időjárás kedvezően alakult, a templomkert százéves fenyőfái alatt terítettünk asztalt és hívtuk ebédre az ünnep résztvevőit.
A kora délutáni szakaszban az evangélikus templom műsorát követően, újra a római katolikus templom vált a rendezvény helyszínévé.
Czene Ágnes, Fülöp Ferenc díjas néptáncos-előadó közreműködésével Szent László királyra emlékeztünk.
A nap zárásaként Kodály Zoltán zeneszerző és zenetudós, népdalgyűjtő nagyságát idéztük, születésének 135., halálának 50. évfordulóján.
Varga Márton kántor-karvezető instruálásával hangzott az ének: "...Adjon Isten jó éjszakát, Küldje hozzánk szent angyalát, Bátorítsa szívünk álmát, Adjon Isten jó éjszakát!..."
Minden meghívottnak, segítőnek, felajánlónak és támogatónak szeretettel köszönjük az egész napi tevékenységet, kérjük a jó Isten áldását rájuk és kérjük a segítségét, hogy legalább így, vagy ehhez hasonlóan tudjuk a legközelebbi programjainkat megvalósítani! -Köszönjük!
Kereskényi Ildikó
Váci Egyházmegye
Tóth András görögkatolikus pap, lelkigondozó, családrendszer terapeuta, önismeretidráma vezető, a Váci Egyházmegye spirituálisa. 2019 óta dolgozik a papok lelki jóllétért a Váci Egyházmegyében lelki segítőként. Személyes beszélgetésekkel, látogatásokkal segíti, kíséri paptestvéreit a krízisek megelőzésében, feloldásában. A látogatásokon túl papi és diakónusi csoportot vezet. Munkájáról, a papok nehézségeiről, a segítés módjáról Takács Bence kérdezte a Lélekjelenlét podcast adásban.
Boldog Sándor István szalézi szerzetes testvérre és vértanúra, a XX. századi egyházüldözés tanújára emlékezünk.
A salgótarjáni ferencesek által épített Acélgyári úti templom búcsúján a jelenlévők hálaadó imádsággal emlékeztek meg az 1936-os felszentelés óta eltelt kilenc évtized kegyelmeiről és a közösség építő múltjáról. A jubileumi ünnepi szentmisén szép számmal megjelent hívek harangszóra és közös énekkel köszöntötték a bevonuló papságot. A Nógrád Vármegyei Hírportál (nool.hu) tudósítását olvashatják.
Dunántúli szakrális helyeket látogatott meg a Váci Egyházmegye hitoktatóinak egy csoportja, közel hatvanan keltek útra. Különlegesség volt ezúttal, hogy a hitoktatókkal házastársaik is velük tartottak erre a zarándoklatra. A zarándoklat lelki vezetője Balogh László atya, a Váci Egyházmegye hitoktatási referense volt.2026. június 6. szombat
Cintia és Norbert
Egy alkalommal, amikor Jézus tanított, ezt mondta a tömegnek: „Óvakodjatok az írástudóktól, akik szívesen járnak hosszú köntösben, és szeretik, ha nyilvános tereken köszöntik őket. Örömest elfoglalják a...
Összes program »