CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Szeptember 23-án megtisztelt bennünket látogatásával dr. Beer Miklós püspök atya, aki paptestvéreivel együtt - akik közül a László nevet viselőket külön is köszöntöttük - szentmisét mutatott be templomunkban. A szentmise előtt megáldotta a megújult lépcsősorunkat, amelyen igen sokan igyekeztek templomunk felé a harang hívó szavára környező egyházközségeinkből és Budapestről egyaránt.
Templomunkat Szent László pártfogására bízták a II. világháborút megelőző viharos időkben, 1939-ben elődeink. Fejjel magasabb mindenkinél, elegantissimus rex- ezekkel a jelzőkkel illetjük lovagkirályunkat, akinek tiszteletét utódaink számára szeretnénk megőrizni, átadni. Nógrád megyei kis egyházközségünk ezért a Szent László Emlékévben, 2017. húsvétjától kezdődően egészen az év végéig hős lovagkirályunkra emlékezik.
Rendezvényünket megtisztelte dr. Lomnici Zoltán úr, a Szent László Emlékév Tanácsadó Testület tagja, a Legfelsőbb Bíróság volt elnöke, alkotmányjogász. Kedves gesztus volt részéről, hogy a szentmise után megnyitotta a Szent László freskók a Kárpát-medencében című vándorkiállítást. Velünk ünnepelt Gruber Enikő, a Szent László Emlékév programkoordinátora, aki egész évben segítette törekvéseinket, szolgálatunkat.
A szentmise kezdetén dr. Beer Miklós püspök atya, Varga András salgótarjáni esperes atya, dr. Lomnici Zoltán úr és plébánosunk, Kapás Attila atya is szalagot helyezett el a Szent László Emlékév alkalmából készített lobogónkra. Püspök atya gazdag tanítását szívünkben őrizzük. Meghatottan éltük meg együtt a legszentebb szentmiseáldozatot. A szentmise végén a jelenlévő atyák, világi vendégeink megtisztelő figyelmét és szeretetét csekély ajándékkal köszöntük meg, majd a szentmise után került sor a vándorkiállítás megnyitására.
Ságújfalu község és egyházközség egyházi és világi vezetősége, egyházközségi képviselő-testülete nevében mondok köszönetet mindazoknak, akik szeptember 23. napján velünk ünnepeltek. Köszönetet mondok a sajtó munkatársainak, akik jelenlétükkel megtisztelték rendezvényünket. A Szent László Emlékévben még lesznek további programjaink, amelyekre tisztelettel és szeretettel hívunk és várunk minden kedves érdeklődőt!
https://www.youtube.com/watch?v=VK6m2SUdeVU
Szöveg: Dénes Katalin
Fotó és videó: Dénes László
Váci Egyházmegye
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét2026. június 23. kedd
Zoltán
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne vessétek oda a szent dolgokat a kutyáknak, és ne szórjátok gyöngyeiteket a sertések elé, hogy lábukkal el ne tapossák azokat, és megfordulva, szét ne tépjenek titeket is....
Összes program »