CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Ez év őszén énekelni szerető emberek gyűltek össze a hatvani Szent Adalbert Templomban. Az Úr szolgálatára alakult templomi énekkarok mutatkoztak be egymás és a hatvani hívek előtt. Eleget téve a meghívásnak közel 130-an érkeztek e különleges alkalomra. Különböző zenetörténeti korokban íródott szebbnél-szebb dallamokkal örvendeztették meg egymást a jelenlévők.A bemutatkozó koncert után Varga László atya, egyházmegyei zeneigazgató, az Országos Magyar Cecília Egyesület igazgatója celebrált misét, melyen a megjelent hívek és énekesek közösen zengték a liturgikus énekeket. A találkozót szeretetvendégség zárta természetesen közös dalolással, a házigazda Szent Adalbert Kórus szervezésében.
A résztvevő kórusok: a Szent Erzsébet Madárkái Kartal, a Rákoscsabai Krisztus Király Kórus, A Dányi Szeretetláng Énekkar, A Salgótarjáni Cantate Domino Kórus, a Váci Szent Cecília Kórus, a Váci Kántorképző Kórusa és a Hatvani Szent Adalbert Kórus voltak.
Kis Ágnes (Hatvani Szent Adalbert Kórus)
Váci Egyházmegye
A 2025. év mint jubileumi szentév rendkívüli esztendőnek bizonyult az életünkben. Ferenc pápa felhívására a remény zarándokaiként éltük át ezt az időszakot. A szentévet követően sem szűnünk meg a remény fáklyáját égve tartani – ahogy a Szentatya fogalmazott. Utóda, XIV. Leó pápa egy rendkívül fontos szempontot emelt ki beköszönő beszédében, mintegy a remény egyik vágyott gyümölcsét, a békét: „Béke veletek! Ez a feltámadt Krisztus békéje, fegyvertelen és lefegyverző béke, alázatos és állhatatos béke. Istentől származik, attól az Istentől, aki mindnyájunkat feltétel nélkül szeret.” (Róma, Szent Péter bazilika, 2025. május 8.)
A váci székesegyház karnagya, Varga László atya nevét szinte mindenki ismeri. Évtizedek óta vezeti az idén hetvenéves Szent Cecília Kórust, emellett hetente műsort szerkeszt a Katolikus Rádióban, az OMCE központi igazgatója és zenei vezetője a Magyar Liturgikus és Egyházzenei Intézetnek. A zene iránti szeretete hamar kitűnt, gyermekkorában Budapesten kántorképzőbe járt, majd pappá szentelése után diplomáit az OMCE Karnagyképzőn és a Zeneakadémián szerezte. Szakterületei az egyházzene, karvezetés és a zeneszerzés.
A gyermek óriási ajándék, hatalmas öröm forrása a szülők és az egész társadalom számára. Manapság sajnos a házaspárok kb. egy ötöde szembesül azzal a mély fájdalommal, hogy családjukba nem érkezik meg a várva várt gyermek. A szeretet azt diktálja, hogy minden olyan segítséget megadjunk a számukra, amely nem ellentétes a születendő gyermek javával, jogaival. Az MKPK 2025. december 4-én megjelent közleményét adjuk közre.
A magyar és a romániai katolikus püspöki konferenciák állandó tanácsai november 25–26-án Vácon tartották meg soron következő találkozójukat. Szerda reggel a szentmise főcelebránsa Erdő Péter bíboros, prímás volt a Nagyboldogasszony-székesegyházban, majd a főpásztorok meglátogatták a gödi Búzaszem Iskolát. A Magyar Kurír tudósítását közöljük.2025. december 8. hétfő
Mária
Abban az időben Isten elküldte Gábor angyalt Galilea Názáret nevű városába egy szűzhöz, aki jegyese volt egy férfinak, a Dávid házából való Józsefnek. A szűz neve Mária volt. Az angyal belépett hozzá, és így...
Összes program »