CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye solti esperesi kerülete minden évben a nagyböjti időben tartja képviselő-testületeinek és plébániai munkatársainak a lelki napját.A püspök a szentmisén mondott beszédében a Szentatya nagyböjti üzenetére, a böjt, az ima és az alamizsnálkodás, a jótékonyság fontosságára utalt. Kiemelte: sok emberben kihűlt a szeretet, nekünk keresztényeknek, plébániai munkatársaknak, képviselőknek kell Jézust és az ő szeretetét elvinni az emberek közé. Imádság nélkül nincs béke, imádkozni kell a világban élő keresztényekért, akik nap mint nap életüket adják hitükért. Váczi Mihály Eső a homokra című versét idézve („eső a homokra, sivatagnyi reménytelen dologra, s ha nyár se lesz tőled – s a táj se zöldebb: kutakká gyűjt a mély, soká isznak belőled”) rámutatott arra, hogy osztani kell magunkat az emberek számára, kúttá kell válni, adni a másiknak, mert a jó keresztény nem önző, hanem felelősek vagyunk egymásért.
Ezután a főpásztor kitért a képviselők feladataira: nemcsak a felújítás, a tatarozás vagy éppen a fűnyírás tartozik a munkájukhoz, hanem a lelkiélet is. Lelki programok szervezése, apostolkodás és aktív részvétel a liturgiában. A pap segítségére és a hívek jobb lelki ellátásában nagyon fontos szerepet kap a diakónusok, az akolitusok és a lektorok munkája. Amit felolvasnak a szentmisén, méltóan tegyék, hisz az Isten üzenete, Isten szava. Nem lehet gyorsan, halkan olvasni a szentmisén, hanem csak kellő áhítattal – figyelmeztette a résztvevőket Beer Miklós. Mindenkinek arra kell törekednie, hogy ne csak a kőtemplomokat építsük, újítsuk, hanem fontos a lelki templomok ápolása is – tette hozzá.
A lelkinapon minden településről egy képviselőtestületi tag beszámolt az adott egyházközség életéről, a programokról, a közösségekről, a nehézségekről, problémákról és az örömökről.
Közös imádsággal zárult a találkozó.
Forrás és fotó: Vass Huba esperes, Solti Esperesi Kerület/Magyar Kurír
Váci Egyházmegye
A Váci Egyházmegye ezer éves fennállásának ünnepe öröm minden ember számára, aki az egyházmegye területén él. Úgy gondoltuk, hogy ez a mondat nem pusztán szófordulat, és ha valóban komolyan akarjuk venni, akkor ebből a jubileumi örömből nem zárhatjuk ki azokat a keresztény testvéreinket sem, akikkel – bár az egyházmegye területén élnek – nem találkozhatunk a templomainkban, a közösségi termeinkben, de még az utcán vagy a boltban sem. Vagy ha mégis ilyen helyen futnánk össze velük, lehet, meg is ijednénk. Szürke nadrágjukban, tyúklábmintás ingükben igen furcsa látványt nyújtanának, de azonnal rájuk ismerhetnénk: fogvatartottak.
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.2026. június 23. kedd
Zoltán
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne vessétek oda a szent dolgokat a kutyáknak, és ne szórjátok gyöngyeiteket a sertések elé, hogy lábukkal el ne tapossák azokat, és megfordulva, szét ne tépjenek titeket is....
Összes program »