CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
"A te házad iránt érzett féltő szeretet emészt engem."A szentmisén helyi és a környező településekről érkezett hívekkel együtt részt vett Dr. Rétvári Bence államtitkár, Hertel László polgármester, Puskás Szilveszter alpolgármester, a képviselő testület több tagja.
Nowak atya, üdvözlő beszédében, mindazoknak köszönetet mondott, akik bármilyen formában segítették az elmúlt hónapokban a munkálatokat. Megköszönte az egyházmegye, az állam, az önkormányzat és a hívek támogatását. Elsősorban pedig a Jóistennek kellett a segítségét megköszönni, hogy végig segítette a sződieket. Beszámolt arról, hogy az építkezés során egy imacsoport naponta imádkozott a jó időért és a munkálatok időben való befejezéséért. A szerzetes a templom jelentőségét hangsúlyozta, amely az Istennel való találkozás háza, az egyházközség hitéletének központi színtere, ahová eljöhet mindenki hálát adni.
A fenti gondolatokat folytatva és a napi evangélium - Jézus megtisztítja a templomot – kapcsán a megyéspüspök homíliájában, arról beszélt, hogy milyen nagy szükségünk van az Úristennel való kapcsolattartásra. Nagy ajándék az életünkben, hogy van templomunk, és hogy eljöhetünk az imádság házába találkozni a szentháromságban való Egy Istennel. Időt kell szánnunk a Vele való találkozásra, időt kell szánnunk a hálaadásra. Jobban kéne tudatosítanunk magunkban azt, hogy minden, ami körülvesz bennünket az a Jóisten ajándéka. Minden vasárnap, amikor eljövünk, a templomba átéljük a megváltás örömét, de ugyanígy minden vasárnap a szentlélek eljövetelét is átéljük, mert az Atya elküldte nekünk a Vigasztalót. Vigyük magunkkal a Szentlélekkel való találkozás örömét, a reménység lelkületét és így tegyük jobbá a világot –hangsúlyozta a főpásztor.
A szentmisét követően az ünnepi együttlét szeretetvendégséggel zárult, amely során saját készítésű sós és édes süteményeikkel kedveskedtek a vendégeknek és egymásnak a hívek.
***
A templomot Grassalkovich Antal építtette, alapkövét 1743. június 4-én tették le. Falait részben Mogyoródról, a bencés apátság romjainak köveiből, részben a régi, lebontott templom anyagából építették fel. 1744. április 16-án szentelték fel Mária (Bűnbánó) Magdolna tiszteletére, tehát a templom címe, titulusa is ez. Felszereléséről részben a kegyúr és a hívek gondoskodtak, részben a régi templomból is maradt, így egy aranyozott réz kehely, cibórium, miseruhák, és kandeláberek.
Szöveg és kép: Bölönyi Gabriella
Váci Egyházmegye
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét2026. június 23. kedd
Zoltán
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ítélkeztek, olyannal fognak fölöttetek is ítélkezni, és amilyen mértékkel mértek, olyannal...
Összes program »