CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
„Isten áldd meg a magyart. Jó kedvvel, bőséggel.”A főpásztor a Szent István plébánia tagjainak vitte egyházmegyénk híveinek üdvözletét és hozta az ottani magyar diaszpóra szeretetét, amellyel a háromnapos együttlét alatt átitatódott.
A zürichi magyar katolikus közösség közel 200 lelket számol, minden héten a magyar nyelvű szentmiséket a Flüei Szent Mikósról, a svájciak védőszentjéről elnevezett Bruder Klaus templomban tartják vasárnap. A templom plébánosa Varga Péter atya, aki segítőivel próbálja aktívvá tenni a kis közösség lelki életét.
A három napos találkozó során minden nap volt magyar nyelvű szentmise, amelyeket közösen mutatott be Beer Miklós püspök atya és Varga Péter plébános atya, de az együttlét szerves részét képezték a közös szentségimádások, a több részből álló elmélkedések, illetve a kis csoportos beszélgetések. A lelkigyakorlat fő vezérvonala a hit, remény, szeretet gondolatkörének többoldalú megközelítése volt, hisz ez a három fogalom nagyon szorosan összetartozik és egymásból következik.
A megyéspüspökünk ott-tartózkodásának utolsó napján, vasárnap a zürichi magyar református közösség tagjaival is találkozott - a Neumünster gyülekezeti házban - akik ökumenikus istentiszteletet szerveztek a katolikus hívekkel együtt, amelynek keretében megemlékeztek közelgő nemzeti ünnepünk, újkori történelmünk egyik legmeghatározóbb eseményéről, nemzeti identitásunk egyik alapkövéről, az 1848–49-es forradalom-, és szabadságharcról.
Az istentiszteleten a köszöntőbeszédet Michna Krisztina református lelkész mondta, igehirdetési szolgálatot Beer Miklós teljesített. Az istentiszteleten az összeforrt magyar közösség együtt vallotta meg hitét és együtt könyörgött az Úristenhez a kereszténység és a magyar nemzet megmaradásáért. Az együttlétet a közös éneklés és az ökumenikus kórus szolgálata tette teljessé.
Váci Egyházmegye/Bölönyi Gabriella
***
Varga Péter atyának hálás köszönetét és Golarits Gyöngyi visszaemlékezését a lelkigyakorlattal kapcsolatban a dokumentumban olvashatják.
| svájci beszámoló.pdf |
A PDF dokumentumok megjelenítéséhez töltse le az ingyenes Adobe Readert az Adobe honlapjáról!
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét
A PüspökVác Rendezvényközpont adott otthont a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Családbizottsága által harmadik alkalommal megszervezett „Melléjük szegődöm” országos időspasztorációs csoportok mentorai tréning záróhétvégéjének. A záró szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök, az MKPK Családbizottságának elnöke mutatta be június 14-én. A Magyar Kurír cikkét közöljük.2026. június 22. hétfő
Paulina
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ítélkeztek, olyannal fognak fölöttetek is ítélkezni, és amilyen mértékkel mértek, olyannal...
Összes program »