CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Az MKPK Titkársága irodavezetőjének második mandátuma idén nyáron lejár, így a testület döntése szerint nyártól dr. Németh Gábor, a Győri Hittudományi Főiskola tanára, Győr-kisbácsai plébános veszi át a tisztséget.
Németh Gábor 1977-ben született Sopronban. Teológiai tanulmányait a Győri Hittudományi Főiskolán, majd Rómában a Pápai Gergely Egyetemen végezte. 2002-ben Győrben szentelték pappá a Győri Egyházmegye számára. 2003-ban erkölcsteológiai licenciátust szerez a Pápai Lateráni Egyetemen. 2005-ben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán erkölcsteológiából doktorál.
2003-tól erkölcsteológiai tárgyakat oktat a Győri Hittudományi Főiskolán, majd 2006 és 2013 között tanulmányi prefektus, titkár. 2011-től a Széchenyi Egyetem Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar etika oktatója. 2013-tól a Győri Hittudományi Főiskola tanára.
A püspökök tájékoztatást kaptak Ferenc pápa kezdeményezéséről, amellyel a Szentatya 2019 októberére rendkívüli missziós hónapot hirdet meg. Ennek témája: Megkereszteltek és küldetésre rendeltek: Krisztus Egyháza misszióban a világban. Így a magyarországi egyházmegyék – bekapcsolódva az Egyház missziós elkötelezettségének megújításába – a Szentszéktől kapott iránymutatás és javaslatok alapján meg tudják kezdeni a missziós hónapra vonatkozó előkészületeket.
Az előző évekhez hasonlóan ismét megrendezésre kerül a Katolikus Kulturális Hetek programsorozat, amelynek idei mottója: „Az Eucharisztia az Egyház életének forrása”. Az eseménysorozat célja, hogy kapcsolódva az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus előkészületeihez a Katolikus Kultúrán keresztül felhívjuk az emberek figyelmét Egyházunk legmélyebb titkára, az oltáriszentségre és keresztény életünk csúcspontjára és forrására, a szentmisére.
Ennek keretében az egyházmegyék szeptemberben, több korcsoportban rajz- és fotópályázatot hirdetnek, amelynek eredményhirdetésére Budapesten kerül majd sor 2018. november 17-én a Szent Erzsébet rózsája-díj átadási ünnepségének keretében, továbbá a kiválasztott pályamunkákból kiállítást szervezünk, amely a tervek szerint bejárja majd az ország egyházmegyéit.
Budapest, 2018. június 7.
Mohos Gábor, az MKPK titkára
2026. január 10-én a váci kórházban, szentségekkel megerősítve elhunyt Borsos József pálos atya.
Az ökumenikus imahetet világszerte minden év januárjának harmadik hetében rendezik meg. A rendezvénysorozat célja, hogy a világ keresztény felekezetei közösen imádkozzanak a keresztények egységéért. Január 18-25. között Vácon a hagyományoknak megfelelően minden nap más felekezet templomában hirdetik az igét a katolikus és protestáns felekezetek lelkészei.
2026-ban jubilál az Ars Sacra Fesztivál - a szakrális művészet ünnepe, amely immár huszadik alkalommal hívja közös élményre a művészet, a hit és a közösség iránt nyitott embereket.2026. január 19. hétfő
Márió és Sára
Abban az időben Keresztelő János tanítványai és a farizeusok böjtöltek. Ezért néhányan odamentek Jézushoz és megkérdezték tőle: „Miért van az, hogy Keresztelő Jánosnak és a farizeusoknak a tanítványai...
Összes program »