CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
2018. június 17-én, évközi 11. vasárnap a Szent Miklós titulusát viselő római katolikus templomban bérmálásra és Szent II. János Pál pápa ereklyéjének átadására, valamint elhelyezésére készülődtek az ünneplő galgahévíziek. A Galga alsó folyásánál elhelyezkedő falu temploma a község közepén, szép és igényes környezetben található, ami sajátossága ennek a vidéknek.A 10:30-kor kezdődő szentmisét Dr. Beer Miklós a Váci Egyházmegye püspöke celebrálta, melynek keretében tizennyolc fiatalnak szolgáltatta ki a bérmálás szentségét. A lányokat és fiúkat a helyi plébános, a szalvatoriánusok családjához tartozó, Miklusiak Krzysztof (Kristóf atya) készítette fel a szertartásra.
Bensőséges és megható percei voltak a szentmisének, amikor köszöntötték Püspök atyát születésnapja és püspökké szentelésének alkalmából. Miklós püspök atyát 2003-ban még az a II. János Pál pápa nevezte ki, akinek az ereklyéjét ezen a napon helyezték el Galgahévízen.
Az ereklye Galgahévízre hozatalának folyamatát az elmúlt évben kezdeményezték Kristóf atya vezetésével, majd Rózsa László diakónus segített, aki személyes kapcsolatot ápol Mokrzycki Mieczysław lembergi érsekkel. A Főtisztelendő úr, igazoló dokumentummal együtt, küldte el Szent II. János Pál pápa hajereklyéjét.
A szent pápa emlékére Dolányi Balázs kántor orgonakíséretével és a hívek odaadó közreműködésével hangzott el a "Bárka dal", amely - Püspök atyát idézve - a "kedvence volt".
Nagyon szép vasárnap délelőttöt zárhattak a galgahévízi hívek, amelyhez hozzájárult az asszisztencia, a ministránsok és a régi hagyományt követő Máriás-lányok csoportja.
Forrás és kép: Kereskényi Ildikó
Váci Egyházmegye
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 26. péntek
János és Pál
Összes program »