CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
2013. március 15-17-ig került megrendezésre az idei hétrégiós találkozó. Ezen a három napon az ifjúsági régiókban szolgáló kisebb testvérek (segítők) már a nyári táborokra készülnek. Bár 15-ére leesett a hó és megbénult a tömegközlekedés, mégis hoztuk a szokásos szintet, és több, mint 130-an gyűltünk össze a Tápiósülyi Nagyboldogasszony Plébánián.Hat folyó és hét régió gyűjtőmedre volt a márc. 15-ei hosszú hétvégén Sülysáp. Ez a Tápió menti nagyközség nagy szeretettel fogadta a Váci Egyházmegyén belüli testvéreit. A zord idő ellenére 120 fiatal jött össze, hogy megbeszéljék a nyári táborokat, és hogy segítsenek azok lebonyolításában.
Március 15-ei, ünnepi Szentmisével kezdtük, felajánlottuk a találkozót és feladatainkat is. A többi program a tábort tervező munkához, és közösség összeszervezéséhez kapcsolódott. Példaként sor került „Magyarország szeretlek!” jellegű játékra, váci egyházmegyés kérdésekkel, így jobban megismerhettük szeretett 7 régiónkat. Éjszaka családok vendégszeretetét élvezhettük. Általános programok voltak az előadások, melyekben arról hallottunk néhány gondolatot, hogy hogyan valljuk meg hitünket, miért és hogyan hirdessük az igét, és hogy mik azok a szeretetdimenziók. Kiscsoportokban átbeszéltük a témát, és saját példákkal igazoltuk őket. Ami kifejezetten tetszett, az az ötletelés. Jobbnál jobb felvetések kaptak hangot, hogy mi módon kivitelezzük missziónkat. Ezeket konkrétan nem árulom el, legyen meglepetés a táborokban. :)
Az idei táborok evangelizációs céllal kerülnek megrendezésre. Ezzel próbáljuk nem hívő testvéreinket is hívni az Örömre. Fő eszközeink a közösség összetartó ereje, és a szeretet kinyilvánítása lesz. Éreztetjük velük, hogy mennyire fontosak számunkra, és remek programokkal hívjuk őket, hogy csatlakozzanak egy életvidám, egymást segítő, remek csapathoz.
Nekem személy szerint a beszélgetések jelentettek sokat. Örültem, hogy válthattam pár szót olyan emberekkel, akikkel régen találkoztam. Az új ismeretségekért is hálát adok. A táborokhoz nagy reményeket fűzök. Nagyon király, a megszokottól erősen eltérő, élvezetes programokat találtunk ki. A feladat adott: megmutatni, hogy mi, katolikus fiatalok is tudunk életvidámak, és lazák lenni.
Galéria itt: https://plus.google.com/photos/117045142632774232014/albums/5859575274612863121
Blaschke Sebestyén
mente.hu
Március első szombatján, 7-én a nagyböjti bűnbánati időszakban ismét térdepelve imádkozó férfiak töltötték meg a márianosztrai Magyarok Nagyasszonya-bazilika előtti teret. Először rendezték meg a kegyhelyen a Szent József-zarándoklatot: Fábry Kornél esztergom-budapesti segédpüspökkel együtt kérték a Szűzanya oltalmát, majd a kálvárián haladtak végig, és szentmisével ért véget az imaalkalom. A Magyar Kuríron megjelent írást olvashatják.
A Naphimnusz Egyesület Hamvazószerdától kezdve a nagyböjt vasárnapjaira egy-egy rövid elmélkedést készített 2026-ban. Ezekben pápai dokumentumok és szentírási szakaszok segítségével szemlélik a böjtöt, mint önmegtagadást és megtérést, ami összeköti a teremtésvédelmet a szegények védelmével és a jövő generációk iránti felelősséggel. Nyolc egymáshoz kapcsolódó témát követnek majd ezek az elmélkedések: a tudatosság felkeltésétől a gyakorlati cselekvésig. Minden téma teológiai és szentírási alapokon köti a nagyböjti cselekedeteket (böjt, ima, alamizsna) a teremtésvédelemhez. Az elmélkedések végén olvasható néhány tipp a leírt gondolatok megélésének segítésére.
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia minden évben meghirdeti hazánk templomaiban a nagyböjti élelmiszergyűjtést. Az idei gyűjtésről szóló körlevelet március 7-én tették közzé.
Közösségi összefogással zárult le a templomi beruházás Becskén. A becskei harangfelújítás februárra fejeződött be, amelynek során két történelmi harang is megújult. A fejlesztés egyszerre szolgálja a hagyományőrzést és a korszerű működtetést.
Megkezdte működését a pedagógusokat és segítő szakembereket képző Apor Vilmos Katolikus Főiskola (AVKF) újonnan létrehozott Drámapedagógiai Központja. Az új szakmai műhely célja, hogy kurzusokon, workshopokon és különböző programokon minél több leendő és gyakorló pedagógus ismerhesse meg a drámapedagógia gazdag módszertanát. Az AVKF sajtóközleményét közöljük.2026. március 11. szerda
Szilárd
A hegyi beszédben Jézus ezt mondta tanítványainak: „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy megszüntessem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem tökéletessé tenni. Bizony mondom nektek, amíg az...
Összes program »