CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A váci Székesegyház karácsonyi szentmiséjét Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök mutatta be, aki bevezetőjében hálát adott az Úristennek azért, hogy Ő közénk jött és itt maradt velünk az idők végezetéig.December 25-én ünnepeljük Isten Fiának, Jézus Krisztusnak a megtestesült Igének földi születését a Boldogságos Szűz Máriától Betlehemben. Aki született, nemcsak egy az emberek közül, hanem Ő az Atyától a Szentháromságban az idő kezdete előtt születő Fiú. A megváltó Jézus születése mindenki számára üdvösséget hoz, aki engedi, hogy lelkében a kegyelem által megszülethessék.
A megyéspüspök szentbeszédében az Istenszülő Mária és az apostolok életútján keresztül buzdított arra, hogy érleljük hitünket, hogy tudjunk hallgatni az Úr szavára. „Mária lassan megértette, hogy ami vele történik csodálatos távlatokat jelentő valóság, az apostolok is fokozatosan értették meg, hogy Jézus nem csak jó ember, hanem valóban az Isten Fia. „Kérjük a Szentlelket, hogy érlelje hitünket, hogy megértsük az Isten akaratát és hallgassunk szavára”- mondta.
Majd Ferenc pápa Gaudete et exultate – Örüljetek és ujjongjatok kezdetű apostoli körlevelét idézve emelte ki a főpásztor, hogy a Jóisten minden embert meghívott, hogy az ő szeretetének tanúja legyen. A nyolc boldogság üzenete és a legkisebbekkel - akikben megláthatjuk Jézust - való jócselekedeteken keresztül megtalálhatjuk azt a fényes, világos életutat, amelyet az Úr készített nekünk.
„Rajtunk múlik járunk-e az Úr fényes útján, élünk-e azzal az ajándékkal, amit kaptunk. Higgyük el, hogy számít ránk az Isten, a Szentlélek pedig képessé tesz arra, hogy a béke követői és a világ rendbetevői lehessünk” –zárta szentbeszédét Beer Miklós.
Az ünnepi szentmisén a zenei szolgálatot a székesegyház Szent Cecília kórusa teljesítette, orgonán közreműködött Kiss Ágoston, vezényelt Varga László a váci székesegyház karnagya.
Szöveg és kép: Bölönyi Gabriella
Váci Egyházmegye
A téma, melyet XIV. Leó pápa a nagyszülők és idősek hatodik világnapjára választott – „Én sosem feledkezem meg rólad” (vö. Iz 49,15) –, arra hív bennünket, hogy Isten hűséges szeretetében ismerjük fel a legmélyebb választ arra a magányra és elfeledettségre, amely nagyon sok idős ember életében jelen van. Ez a vigasztaló és reményt adó üzenet így hangzik: az Úr ismeri minden ember arcát, senkiről sem feledkezik meg, és szeretete sosem fogyatkozik meg, az öregkor elesettségében sem.
Július 4-én, szombaton, Sarlós Boldogasszony ünnepéhez kapcsolódóan Mátraverebély-Szentkúton tartották meg a 18. országos roma zarándoklatot a Boldog Ceferino Intézet (az MKPK cigánypasztorációért felelős lelkiségi háttérintézménye) szervezésében. Az ünnepi mise főcelebránsa és szónoka Székely János szombathelyi püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke volt. A Magyar Kurír rövidített írását és Bágya János cigánypasztorációs referens összefoglalóját osztjuk tovább.2026. július 8. szerda
Ellák
Jézus odahívta magához tizenkét tanítványát, és megadta nekik a hatalmat, hogy kiűzzék a tisztátalan szellemeket, és meggyógyítsanak minden bajt és minden betegséget. A tizenkét apostol neve a következő: Az első Simon,...
Összes program »