CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
A Bagi és a Nógrádmegyeri Karitászcsoport idén ünnepli megalakulásának 25. valamint 20. évfordulóját.Szent Rita ünnepnapján, 2019. május 22-én hálaadó szentmisével emlékeztek meg Bagon a Szent Rita Karitász csoport tagjai működésük 25 éves jubileumára. A szervezők erre az ünnepre meghívták a környékbeli karitászcsoport tagjait, az atyákat, valamint a Váci Egyházmegyei Karitász munkatársait.
A bagi csoport megalakulásakor nyolc fővel kezdte meg a karitatív tevékenységet Tóth Ferenc atya vezetésével, jelenleg tíz személy végzi a segítő munkát Karácsondi Mihály plébános atya támogató iránymutatásával.
A csoport tagjai havonta találkoznak imaóra keretében. Ekkor beszélik meg az aktuális feladatokat is. A karitászcsoport felkeresi és támogatja a rászoruló és krízishelyzetbe került családokat; rendszeresen látogatják és vigaszt nyújtanak az idős, beteg embereknek, hajléktalanoknak. Évente negyven hátrányos helyzetű gyermeknek teremtenek táborozási lehetőséget, szervezik meg a kirándulásukat. Az egyházközség által megtartott rendezvényeken - BECSES nap, Oratórium, GÉZ - is számíthatnak a karitász önkéntesek tevékeny szolgálatára.
A csoport tagjai bíznak védőszentjük - Szent Rita közbenjárásában és kérik, hogy a jövőben is adjon kellő erőt és útmutatást karitatív szolgálatuk ellátásához.
A Nógrádmegyeri karitászcsoport 2019. május 15-én ünnepelte megalakulásának 20. évfordulóját. A csoport 1999. április 19-én kelt életre tizenhárom fővel, Kojnok Lászlóné vezetésével, aki 18 évig irányította a településen a karitatív munkát. Két éve Sándor Károlyné lépett a nyomdokaiba. Plébánosuk - Balogh László atya is támogatja a tevékenyen segítő önkénteseket, valamint az önkormányzattal és a családsegítő szolgálattal is szoros együttműködést alakítottak ki.
A jubileumi ünnepségen a régi és az újabb tagok, valamint a fiatal karitászosok felidézték az elmúlt 20 év alatt együtt végzett és megélt eseményeket: az első pénteki szentségimádást, a beteglátogatásokat, a gyereknapot, a filmvetítéseket, az adomány gyűjtéseket és osztásokat, a tüzifa támogatásokat, a rászoruló családoknál végzett segítő - közös takarításokat, az Erzsébet napi karitászbálokat, a gyermekek nyaraltatását, az Ipolymenti táborosok étkeztetését, az iskolakezdésben való segítségnyújtást és a közös kirándulások alkalmával megélt emlékeket.
Hálát adtak, hogy segíthettek és kérik Isten kegyelmét, hogy továbbra is mindig készek legyenek a jóra. Észrevegyék, ha valaki gondokkal küzd. Tudjanak meghallgatni és vigasztalni.
Forrás és fotó: Váci Egyházmegyei Karitász
Váci Egyházmegye
Idén júliusban, Assisi Szent Ferenc halálának 800. évfordulója alkalmából rendeztek hittantábort Érsekvadkerten, ahol a gyerekek Máthé György atya vezetésével és a Váci Egyházmegye támogatásával nemcsak lélekben, de közösségben is hatalmasat léptek előre. A tartalmas mindennapok során a résztvevők a Naphimnusztól a remetebarlangokig fedezték fel a teremtett világ csodáit, a tábor végén pedig egyértelmű választ adtak arra, miért éri meg ide járni: „Jézust jobban megismerjük, és a barátainkkal együtt lehetünk.” Az Érsekvadkerti Harangokban megjelent írást szerkesztve közöljük.
Ebben az évben a negyedik évfolyam végzett az animátorok, azaz a közösségszervező munkatársak képzésén Vácon. Idei nyári táboruk a korábbi évekkel ellentétben nem módszertani továbbképzés volt, hanem lelkigyakorlat, amelyen ránézhettek küldetésükre és arra, ők hogyan viszonyulnak személyesen ehhez a küldetéshez. A lelkigyakorlatot Tóth András egyházmegyei spirituális és Balogh László atya, hitoktatási referens, az animátor-képzések felelőse tartották. Velük és két résztevővel beszélgetve rajzolódott ki ennek a szűk 4 napnak a gazdag lelki programja és a kapott kegyelmek, amelyekből minden résztvevő, de talán még a lelkigyakorlatot vezető atyák is tudnak táplálkozni.
Idén nyáron ötödik alkalommal rendezték meg a napközis hittanos tábort Pásztón, a Pásztói Plébánia hitoktatóinak szervezésében július 13-17. között. A táborba a plébánia körzetéhez tartozó iskolákból várták a diákokat, a 3-4-5. osztályos korosztályból. Fő helyszínük a pásztói Csohány Kálmán Városi Könyvtár és Művelődési Központ volt, melynek nagy, tágas termét jól kihasználták, mert a táborba közel ötven gyerek jelentkezett. Háromné Rajk Tünde hitoktató beküldött írását közöljük.
Dona nobis pacem – Adj nekünk békét! címmel első ízben rendezett nemzetközi kórustalálkozót a Pueri Cantores Magyar Szövetség, közösen a Gödöllői Premontrei Apátsággal. A 14 magyar és 3 külföldi énekkar számára a július 10. és 13. között Gödöllőn zajló esemény nem csupán a közös éneklést, de közös imádságot is jelentett: a pénteki vesperást mintegy 400 diák énekelte az apátság templomában. A Pueri Cantores Magyar Szövetség beszámolóját közöljük.2026. július 22. szerda
Magdolna
A hét első napján, (Húsvétvasárnap) kora reggel, amikor még sötét volt, Mária Magdolna kiment Jézus sírjához. Odaérve látta, hogy a követ elmozdították a sírtól. Amint ott sírdogált, betekintett a sziklasírba,...
Összes program »