CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
Kétnapos rendezvénysorozattal ünnepelte meg Galgamácsa a község templomának századik születésnapját. Augusztus első hétvégéjén többek között fotó- és miseruha-kiállítással, főzőversennyel, gyerekprogramokkal; a templomban pedig a Gável testvérek vezette zenés dicsőítéssel és a Szentírás felolvasásával indította fel szívét az ünneplésre a Dr. Csiba Tibor plébániai kormányzó vezette közösség. A két nap csúcspontjaként vasárnap, augusztus 4-én 16 órakor ünnepi szentmisében adtak hálát a helyiek és a vendégek a száz éves templomért. A szentmise főcelebránsa dr. Beer Miklós megyéspüspök volt.Egészen biztos, hogy senki nem ül itt a padokban azok közül, aki száz éve látták ennek a templomnak a fölszentelését. De az is látszik, hogy a mai generáció átvette ősei hagyományát, hitét, Istent kereső buzgóságát – kezdte az ünnepi szentmise homiliáját a főpásztor, majd így folytatta: – Tíz éve, püspöki szolgálatom kezdetén elhatároztam, hogy nem új templomokat építünk, hanem a meglevőket lakjuk be. De amikor Gödöllőn, Tiszajenőn jártam és láttam: nincs templom, rájöttem: a templom vonatkoztatási pont. Ahol nincs, onnét hiányzik. Ezért építettünk eddig vagy tíz új templomot; s ezért adunk hálát Istennek a meglevő templomainkért. Ezekért a vonatkozási pontokért, ahol összegyűlhetünk, s ahonnét újult erővel mehetünk vissza világba; követve a mi Urunkat az evangéliumi szegénység útján, mert csak ezzel menthetjük meg ezt a nehéz sorsú, szegény mai világot. Nem véletlen, hogy a pápánk Assisi Szent Ferenc nevét vette föl és az ő lelkiségét követi. A 21. század keresztény embere az önzetlen ember. Az élet Igéjének birtoklója, akinek viszonyítási pont a templom tornya - mint ezé a gyönyörű szecessiós templomé is, amelyet már száz éve láthatnak a messzi országútról is az utazók. Adjunk hálát azért, hogy itt száz éve áll a torony, és alatta a templomban megtaláljuk azt a Mestert, aki nem a pénzünket osztja el köztünk – utalt a főpásztor a vasárnap evangéliumára – hanem arra tanít meg, hogyan osszuk meg a szűkölködőkkel azt, amink van. Száz év az örökkévalósághoz képest nagyon kis idő – de a mi életünkben több generáció telik el ezalatt: szüleink, nagyszüleink már odaát vannak, s most velünk együtt imádkoznak a nekünk ígért Országért – mondotta többek között Beer Miklós megyéspüspök.
M. B.
Fotó: Verőcei Gábor
Urr Zsolt Ipoly plébános három éven át szolgált a négy nyugat-nógrádi települést magában foglaló Szent Jakab-plébánián. Ez idő alatt végzett lelkipásztori tevékenységével új lendületet adott a plébánia és fíliái hit-, valamint közösségi életének. Szolgálata a közelmúltban véget ért, ezért Nézsa egyháztanácsa a hálája jeléül Szent Jakab-díjjal tüntette ki Urr Zsolt Ipoly atyát. A Nógrád Vármegyei Hírportál írását közöljük.
Restaurálták a Váci Egyházmegyei Könyvtár két értékes Káldi-kötetét
A PüspökVác Rendezvényközpont adott otthont a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Családbizottsága által harmadik alkalommal megszervezett „Melléjük szegődöm” országos időspasztorációs csoportok mentorai tréning záróhétvégéjének. A záró szentmisét Marton Zsolt váci megyéspüspök, az MKPK Családbizottságának elnöke mutatta be június 14-én. A Magyar Kurír cikkét közöljük.2026. június 22. hétfő
Paulina
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ítélkeztek, olyannal fognak fölöttetek is ítélkezni, és amilyen mértékkel mértek, olyannal...
Összes program »