CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
Templomok miserendje »
» HÍREINK »
2021. május 27-29. között Máriabesnyőn lelkigyakorlatra gyűlt össze a Szent Lőrinc Diakónus Kör, Tóth András atya, egyházmegyei spirituális vezetésével.2021. május 27-29. között Máriabesnyőn lelkigyakorlatra gyűlt össze a Szent Lőrinc Diakónus Kör, amelyet Tóth András atya, egyházmegyei spirituális tartott. A pandémiás időszakot követő első személyes jelenléttel megszervezett lelkigyakorlaton minden eddiginél nagyobb létszám, közel negyven fő vett részt az egyházmegye 46 diakónusa közül. Jelen volt Kármán János atya, a diakónusok spirituálisa is.
A lelkigyakorlat címe „Szent József, a diakónus példaképe” volt. A résztvevők Szent Józsefről elmélkedtek, aki apa, férj, gondviselő, szolgáló, munkásember, a hit példaképe, a Megváltó őrzője, bátor, kreatív férfi és egyben gyengéd és szerető férfi is, aki figyelmes és bizalommal hagyatkozik Istenre. A spirituális atya élményszerű párhuzamot vont a diakónusok és Szent József különböző élethelyzetei között.
A péntek esti szentmisét Marton Zsolt püspök atya celebrálta, itt mutatta be Laczkó Mihály atyát, az egyházmegye állandó diakónusainak újonnan kinevezett referensét.
A szentmise két szentelésre váró csömöri diakónus jelölt Huszár Attila és Olgyay Bálint ad missiója is volt egyben, akiknek szentelése június 19-én lesz Vácon a Piarista templomban.
A szentmisén, az azt követő esti beszélgetésen, majd a szombati napon jelen voltak a diakónus feleségek is. Szombaton, a lelkigyakorlat utolsó napján, amelynek témája Szűz Mária volt, együtt vettek részt a házaspárok.
Az óvodapedagógus, valamint a csecsemő- és kisgyermeknevelő BA-szakon is rekordot döntött a leendő elsőévesek száma.
Nagy sikerrel mutatták be az „internet szentjeként” ismert Szent Carlo Acutis Eucharisztikus csodákról szóló kiállítását Zagyvaszántón, Héhalomban és Heréden június végén és júliusban. A három hétig tartó rendezvénysorozat szentmisékkel, vetítésekkel és interaktív hittanfoglalkozásokkal hozta közelebb az Eucharisztia misztériumát a hívekhez, különös figyelmet fordítva a fiatalok megszólítására a fiatalon elhunyt szent élettörténetén keresztül. Szűcs Márta plébániai intéző beküldött írását olvashatják.
Idén júliusban, Assisi Szent Ferenc halálának 800. évfordulója alkalmából rendeztek hittantábort Érsekvadkerten, ahol a gyerekek Máthé György atya vezetésével és a Váci Egyházmegye támogatásával nemcsak lélekben, de közösségben is hatalmasat léptek előre. A tartalmas mindennapok során a résztvevők a Naphimnusztól a remetebarlangokig fedezték fel a teremtett világ csodáit, a tábor végén pedig egyértelmű választ adtak arra, miért éri meg ide járni: „Jézust jobban megismerjük, és a barátainkkal együtt lehetünk.” Az Érsekvadkerti Harangokban megjelent írást szerkesztve közöljük.
Ebben az évben a negyedik évfolyam végzett az animátorok, azaz a közösségszervező munkatársak képzésén Vácon. Idei nyári táboruk a korábbi évekkel ellentétben nem módszertani továbbképzés volt, hanem lelkigyakorlat, amelyen ránézhettek küldetésükre és arra, ők hogyan viszonyulnak személyesen ehhez a küldetéshez. A lelkigyakorlatot Tóth András egyházmegyei spirituális és Balogh László atya, hitoktatási referens, az animátor-képzések felelőse tartották. Velük és két résztevővel beszélgetve rajzolódott ki ennek a szűk 4 napnak a gazdag lelki programja és a kapott kegyelmek, amelyekből minden résztvevő, de talán még a lelkigyakorlatot vezető atyák is tudnak táplálkozni.
Idén nyáron ötödik alkalommal rendezték meg a napközis hittanos tábort Pásztón, a Pásztói Plébánia hitoktatóinak szervezésében július 13-17. között. A táborba a plébánia körzetéhez tartozó iskolákból várták a diákokat, a 3-4-5. osztályos korosztályból. Fő helyszínük a pásztói Csohány Kálmán Városi Könyvtár és Művelődési Központ volt, melynek nagy, tágas termét jól kihasználták, mert a táborba közel ötven gyerek jelentkezett. Háromné Rajk Tünde hitoktató beküldött írását közöljük.2026. július 26. vasárnap
Anikó és Anna
Abban az időben ezt mondta Jézus a tömegnek: „A mennyek országa olyan, mint a földbe rejtett kincs, amelyet egy ember megtalált. Elrejtette újra, azután boldogan elment, eladta mindenét, amije csak volt, és megvette azt a szántóföldet....
Összes program »