CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A Missziós keresztet 2021. július 17-20-a között a ságújfalui Szent László templom fogadta be. A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus missziós szimbólumához csaknem harminc - közeli és távolabbi - településről érkeztek zarándokok.Ozsvári Csaba alkotását július 17-én este egy sereg lelkes hívő várakozott a templom előtt, hogy együtt örüljenek az érkezésnek. Ezt követően még négy napig várta a zarándokokat az ereklyetartó kereszt és a helyi hívők csapata, akik „ügyeleti rendben” őrizték e csodálatos szimbólumot templomukban, ami egyben egy darabka Mennyországot is teremtett a jelenlévők számára. Július 19-én este dr. Beer Miklós emeritus püspök mutatott be ünnepi szentmisét paptestvéreivel, diakónusokkal és akolitusokkal. A szentmisét és az esti zsolozsmát az EWTN Katolikus Televízió élő adásban közvetítette.
„Napjainkat nagyrészt a csendes áhítat, az alázatos főhajtás, a könnyeikkel küszködő embertársaink jelenléte jellemezte. Személyes tapasztalataim ezekben a napokban: hogy az emberek beléptek a templomba, a kereszt szinte vonzotta a tekinteteket. A bátrabbak közelebb léptek a kereszthez, az odakészített térdeplőn csendes imáikat terjesztették Isten elé és kérték a szentek és a boldogok közbenjárását. Mások megelégedtek távolabbi ülőhelyekkel. De imáikat, gondolataikat, családjukat ugyanúgy a gondviselő Isten oltalmára bízták. A kereszt fogadása jelentős eseményként íródott be egyházközségünk életébe. Reméljük a hitben való megerősödést, az erőgyűjtést, a közösség erejének további megtapasztalását Isten dicsőségére, az ereklyetartó Missziós Kereszt formájában velünk időző szentjeink és boldogjaink közbenjárására. Most és életünk minden napján.” – emlékezett Dénes Katalin, ságújfalui sajtótudósítónk az ünnepi időszakról.
A Váci Egyházmegye ezer éves fennállásának ünnepe öröm minden ember számára, aki az egyházmegye területén él. Úgy gondoltuk, hogy ez a mondat nem pusztán szófordulat, és ha valóban komolyan akarjuk venni, akkor ebből a jubileumi örömből nem zárhatjuk ki azokat a keresztény testvéreinket sem, akikkel – bár az egyházmegye területén élnek – nem találkozhatunk a templomainkban, a közösségi termeinkben, de még az utcán vagy a boltban sem. Vagy ha mégis ilyen helyen futnánk össze velük, lehet, meg is ijednénk. Szürke nadrágjukban, tyúklábmintás ingükben igen furcsa látványt nyújtanának, de azonnal rájuk ismerhetnénk: fogvatartottak.
A néphagyományok oktatásához kapcsolódó, nagy múltú szakirányú továbbképzéseket hirdet meg idén is az Apor Vilmos Katolikus Főiskola: a népi gyermekjáték, néptáncpedagógus, hagyományismeret-oktató, valamint a kézműves, hagyományismeret-oktató képzésekre elsősorban pedagógusokat várnak, de egy alapdiplomával gyakorlatilag bárki jelentkezhet a képzésre, akit a néptánc, a tárgykultúra és a hagyományátadás módszertana érdekel. Az Apor szakirányú továbbképzéseire idén június 30-ig várják a jelentkezéseket. A főiskola sajtóanyagát közöljük.2026. június 23. kedd
Zoltán
Jézus a hegyi beszédben ezt mondta tanítványainak: Ne vessétek oda a szent dolgokat a kutyáknak, és ne szórjátok gyöngyeiteket a sertések elé, hogy lábukkal el ne tapossák azokat, és megfordulva, szét ne tépjenek titeket is....
Összes program »