CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
A csütörtöki fakultációk keretében mutatkoztak be a magyarországi cigánypasztorációs kezdeményezések és több, ezekben közreműködő cigány ember tanúságtétele is elhangzott.Közel 2 órás, tánccal és dicsőítő zenével is ötvözött programmal mutatkozott be a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus negyedik napján a magyarországi cigánypasztoráció. A tanúságtevők az országos Boldog Ceferino Intézet és hálózat munkatársai, megtért katolikus hitű romák, akik azért dolgoznak, hogy segítsék társaik társadalmi integrációját és hitük elmélyítését.
Hallhattunk házaspár tanúságtételét Ózdról, a "Győztes bárány" közösségből, Komlóról hitoktatót, aki friss nyugdíjasként kezdte meg több évtizede a romák hitoktatását és olyat is, aki arra érzett elhívást, hogy zarándoklatokat szervezzen romáknak és nem-romáknak Medgugorjébe. Mindannyian hangsúlyozták, hogy nagyon fontos, hogy cigányok és magyarok közösen dolgozzanak, mert ez tudja legjobban segíteni az előítéletek leépítését.
A fakultációt követően átvonultak a kőbányai Szent László templomba, ahol Székely János püspök, az MKPK cigánypasztorációs referense megható imádság keretében ajánlotta fel a magyarországi romákat a Szűzanyának. A felajánló imát magyar és lovári nyelven is elmondták.
A nap jelentőségéhez az is hozzájárult, hogy az aznapi szentmisében - liturgikus keretek között először - elhangzott Oláh Patrik Gergő Le Devleske című cigány dallamokra épülő miséje.
A NEK Roma napján részt vett a Váci Egyházmegye Ceferino hálózatának több csoportja is Dúl Géza atya egyházmegyei cigánypasztorációs referens vezetésével.
Szeretsz videózni? Otthon vagy a TikTokon, Instagramon vagy YouTube-on? Van ötleted arra, hogyan lehetne a katolikus hitről fiatalosan és hitelesen beszélni? Akkor itt a helyed! Az MKPK olyan fiatalokat keres, akik a közösségi médiában, elsősorban TikTokon és Instagramon népszerűsítenék az általuk készített minőségi anyagokkal katolikus hitüket.
A váci Nagyboldogasszony-székesegyházban zártuk a Te Deummal a 2025/2026-os tanévet. Az ünnepi szentmisén Marton Zsolt megyéspüspök arra is felhívta a figyelmet, hogy mi vajon hol tudunk hozzátenni katolikus intézményként az oktatás-nevelés világának előmozdításához. A Szent Mihály Intézményfenntartó tudósítását olvashatják.2026. június 28. vasárnap
Irén és Levente
Abban az időben Jézus ezt mondta apostolainak: Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi föl a keresztjét és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki megtalálja életét, elveszíti azt, de...
Összes program »