CSALÁDPASZTORÁCIÓ
IFJÚSÁGPASZTORÁCIÓ
TEREMTÉSVÉDELEM
KÓRHÁZLELKÉSZSÉG
CIGÁNYPASZTORÁCIÓ
BÖRTÖNPASZTORÁCIÓ
» HÍREINK »
Ferenc pápa a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökének, Veres András püspöknek címzett levelében köszönetét fejezte ki az MKPK tagjainak is az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus és a pápalátogatás előkészítéséért. Kedves Testvéremnek,
Mons. Veres András
győri püspöknek
a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökének
Visszatérve az apostoli útról szeretném megköszönni Önnek és a magyar püspököknek azt a gondosságot, amellyel az Eucharisztikus Kongresszust és mindazt, ami látogatásomhoz szükséges volt, előkészítették. Bízom abban, hogy ez a nagy szolgálat, társulva a mindennapi lelkipásztori szolgálattal, bőséges gyümölcsöt fog hozni.
Köszönetemet fejezem ki a papoknak, a szerzeteseknek és a világi hívőknek, akik nagylelkűséggel és odaadással álltak rendelkezésre, és együttműködtek a hosszú előkészítő munka során. Hálám csak nő arra a gondolatra, hogy mindezt nem csak szorgalommal, hanem szívbéli szeretettel is tették, amely azoknak sajátja, akik jó szívvel adakoznak.
Szívemben őrzöm ezért mindnyájatok kedves emlékét, és szívből kérem az Urat, hogy adja meg nektek az apostoli termékenység kegyelmét.
Ezzel a lelkülettel küldöm apostoli áldásomat, és kérem, hogy imáitokban emlékezzetek meg rólam, testvéri közösségben
Ferenc pápa.
Kelt Rómában, a Lateráni Szent Jánosnál, 2021. szeptember 18-án.
Ebben az évben a negyedik évfolyam végzett az animátorok, azaz a közösségszervező munkatársak képzésén Vácon. Idei nyári táboruk a korábbi évekkel ellentétben nem módszertani továbbképzés volt, hanem lelkigyakorlat, amelyen ránézhettek küldetésükre és arra, ők hogyan viszonyulnak személyesen ehhez a küldetéshez. A lelkigyakorlatot Tóth András egyházmegyei spirituális és Balogh László atya, hitoktatási referens, az animátor-képzések felelőse tartották. Velük és két résztevővel beszélgetve rajzolódott ki ennek a szűk 4 napnak a gazdag lelki programja és a kapott kegyelmek, amelyekből minden résztvevő, de talán még a lelkigyakorlatot vezető atyák is tudnak táplálkozni.
Idén nyáron ötödik alkalommal rendezték meg a napközis hittanos tábort Pásztón, a Pásztói Plébánia hitoktatóinak szervezésében július 13-17. között. A táborba a plébánia körzetéhez tartozó iskolákból várták a diákokat, a 3-4-5. osztályos korosztályból. Fő helyszínük a pásztói Csohány Kálmán Városi Könyvtár és Művelődési Központ volt, melynek nagy, tágas termét jól kihasználták, mert a táborba közel ötven gyerek jelentkezett. Háromné Rajk Tünde hitoktató beküldött írását közöljük.
Dona nobis pacem – Adj nekünk békét! címmel első ízben rendezett nemzetközi kórustalálkozót a Pueri Cantores Magyar Szövetség, közösen a Gödöllői Premontrei Apátsággal. A 14 magyar és 3 külföldi énekkar számára a július 10. és 13. között Gödöllőn zajló esemény nem csupán a közös éneklést, de közös imádságot is jelentett: a pénteki vesperást mintegy 400 diák énekelte az apátság templomában. A Pueri Cantores Magyar Szövetség beszámolóját közöljük.2026. július 21. kedd
Dániel és Daniella
Egy alkalommal Jézus éppen a népsokaságot tanította. Eközben anyja és rokonai odaérkeztek, és kint várakoztak rá, mert beszélni akartak vele. Valaki szólt is Jézusnak: „Anyád és rokonaid kint várnak, és beszélni...
Összes program »